نمایش 57 پاسخ
  • نویسنده
      پشتیبان
      مدیرکل
      Nimag
      مشارکت کننده

سلام . . .
      ممنون از سایت متفاوت و خوبتون . . .
      یک سوالی داشتم . . .
      توو سابروتین UMAT شما در ویدیوی آموزشی تون گفتین که دو تا پارامتر رو اجباری هست تعریفشون ! یکی DDSDDE و دیگری STRESS . . .
      می خواستم بپرسم بقیه ی پارامترهایی که نوشته شده کنار این دو تا پارامتر ، مثل STATEV, SSE, SPD, SCD و غیره . . . برای چه مسایلی هستن و اینکه چطور تشخیص می دن که کدوم پارامتر ها رو تعریف نکنند و کدوم رو تعریف بکنند . . . (البته اینکه DDSDDE و STRESS رو باید تعریف کرد رو توو ویدیوتون اشاره کردین) . . .
      مرسی . . .

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام . خیلی ممنون از لطفتون . متغیر statev بر اساس نیاز های کاربر به متغیر حافظه دار تعریف میشه و تعدادش مشخص میشه و البته کاملا optional هست . اگر تو کدتون احساس نیاز بهش نکردید ، می تونید تعریف نکنید و اشکالی هم نداره . سایر پارامتر هایی هم که عنوان کردید باز تعریفشون اختیاری هست و به نیاز های کدنویسی شما بستگی داره . تمامی پیچیدگی نوشتن سابروتین umat تو همون تعریف درست ارایه stress و ماتریس ddsdde هست .

32129mohammad
      مشارکت کننده

با سلام

فایلهای من بطور کامل دانلود نشد ه اند و نمی توانم انها اکسترکت کنم با توجه به پرسش و پاسخ با شما ، فرمودید مجددا دانلود کنم. که در قسمت سبد خرید من مجدد دانلود کردم که فقط یک فایل ویدئویی 34:54 ثانیه ای دانلود میشود و مجددا نمی توانم از مجموعه اموزش سابروتین umat استفاده کنم.

لطفا یک لینک کامل برای دانلود مجدد برای بنده ارسال کنید.

Nimag
      مشارکت کننده

سلام ، فکر کنم این سایت هم با توجه به مقررات خودش ، مثل سایت فرادرس یک بازه ی زمانی معینی رو برای دانلود به خریداراش میده . شما برید توو پروفایل خودتون و سپس وارد قسمت سفارش من بشین و دوباره امتحان کنید .امیدوارم مشکلتون حل بشه .

32129mohammad
      مشارکت کننده

با سلام

ممنون از پاسختون

مشکل حل شد.

Nimag
      مشارکت کننده

موفق باشین

mdargah
      مشارکت کننده

سلام، سال نو مبارک باشه،

قبل از هر چیز ممنون از آموزش خوبتون. من چند تا سوال داشتم و ممنون میشم راهنماییم کنید:

1- اگه ما دو یا چند متریال داشتیم به چه صورت بایستی عمل کنیم؟ ( من راهنمای آباکوس رو نگاه کردم ولی متوجه نشدم دقیقا چطوری باید نوشت)

2- توی آموزش ها بار ناشی از وزن لحاظ نشده بود، حالا اگه ما بخواهیم چگالی رو هم لحاظ کنیم و شبیه FGM ها و همونطور که برای مدول الاستسیته بیان کردیم به صورت متغیر برحسب مثلا y تعریفش کنیم، چطور باید این کار رو انجام بدیم؟

مرسی

mirzabozorg
      مدیرکل

سلام. عید شما هم مبارک باشه. اول از همه توجه داشته باشید که تو اباکوس موقع استفاده از سابروتین فقط یه فایل با پسوند for می تونید attatch کنید. پس همه سابروتینا باید تو اون فایل بیان.

1) در این حالت شما باید تو محیط اباکوس دو تا ماده درست کنید. بعد توی فایل سابروتین فک کنم بعد از اینکه فقط یبار بخش header تابع رو اوردین، باید بگین که اگر cmname برابر اسم اول بود، معادلات به صورت زیر هستن و اگر cmname برابر اسم دوم بود، معادلات به صورت دوم هستن. این شرط if توی هلپ اومده منتها شاید مشکل سر جای نوشتن و وارد کردن این شرط تو سابروتین باشه که اونو باید یه مقدار باهاش ور برید و به خطاهای کامپایل توجه کنید تا دستتون بیاد که کجا باید نوشته بشه.

2) بطور کلی نمیشه چگالی متغیر رو در سابروتین umat تعریف کرد و باید از سابروتین usdfld استفاده بشه و دو سابروتین با هم کوپل بشن. باز تو این حالت باید دو سابروتین رو زیر هم بیارین . البته این بار باید header ها هم بیان چون دو سابروتین متفاوت هستن. بعدش باید چگالی متغیر رو از طریق field variable ها تو سابروتین usdfld تعریف کنید.

mdargah
      مشارکت کننده

سلام،

ممنون از پاسختون. پس اگه چگالی ثابت باشه میتونیم چگالی رو به طور معمول و نرم تعریف کنیم در منوی پراپرتی و در کنارش برای رفتار ماده سابروتین UMAT استفاده کنیم، درسته؟

نکته دیگه اینکه من فایل های شما (مثلا مثال 3) رو باز کردم که ران کنم ولی با ارور problem during compilation مواجه میشم و حل انجام نمیشه متاسفانه.

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام

1) بله. می تونید چگالی ثابت را در همون ماژول پراپرتی تعریف کنید.

2) شاید ویژوال استادیو و کامپایلر فورترنتون درست با اباکوس لینک نشدن. سابروتین هایی که در کنار ویدیو ها قرار داده شدن، بارها تست میشن و پس از خاطرجمعی از درست بودنشون در کنار فیلم ها قرار میگیرن. مضافا که همین سابروتین ها در طول فیلم مورد استفاده قرار میگیرن و تو فیلم با استفاده از همین ها ران گرفته میشه.

mdargah
      مشارکت کننده

سلام،

ممنون، بله به نظر مشکل از سیستم من هستش. شما میدونید برای Abaqus 2016 از چه ورژن برای visual studio و  fortran compiler باید استفاده کنم؟

ممنون

mirzabozorg
        مدیرکل

برای ورژن 6.16 آباکوس، از کامپایلر فورترن xe2016 و ویژوال استادیو 2015 استفاده کنید.

eten
      مشارکت کننده

سلام. آیا آموزش سابروتین UEL هم تو برنامتون دارید که انجام بدید. اگر قرار هست بفرمایید که کی انجام میشه. ممنونم

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام. بنده تا الان سابروتین uel یا vuel رو کار نکردم اما خیلی دوست دارم که فرصت کنم و رو اونها هم وقت بزارم .

kimiyahemm
      مشارکت کننده

با سلام و تشکر
      اگر ممکن است برای محاسبه DDSDDE در حل مسیله در حالت الاستیک-پلاستیک با سختی Combined isotropic-kinematic راه حلی ارایه دهید.

با سپاس فراوان

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام. ان شالله توی یه آموزش مجزا به این مساله خواهم پرداخت .

farshad.k
      مشارکت کننده

باسلام و خسته نباشید. میخواستم بدونم تغییرات در رابطه کارسختی که رابطه بین تنش و کرنش در حالت پلاستیک است در کجای سابروتین اعمال می شود؟

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام. منظور سوالتون رو متوجه نمیشم . بعد از بخش مربوط به ناحیه الاستیک، باید کد مربوط به ناحیه پلاستیک زده بشه .

dyazdani
      مشارکت کننده

با سلام
      سوال من اینه که وقتی مدول الاستیک رو به مشخصه x وابسته می کنیم (بهر صورتی ، چه نمایی، توانی و …)، آیا در حین تغییر شکل ماده (که x عوض می شود) آیا اباکوس دوباره مدول الاستیک را نسبت به x جدید آپدیت می کند؟ (که این کار اشتباه است) یا آباکوس آنقدر هوشمند است که بفهمد تنها در اول اجرای برنامه باید مدول الاستیک را محاسبه کند و در ادامه و در حین تغییرشکل، از همان مدول الاستیک اولیه استفاده نماید؟

farshad.k
      مشارکت کننده

باسلام. من از بسته umat شما استفاده کردم و سابروتین umat برای مسئلم نوشتم اما مسئلم همگرا نشد و حالا باید vumat بنویسم. سوالم اینه که در umat متغیر شماره increment با kinc مشخص میشه در سابروتین vumat شماره increment با چی مشخص میشه؟

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام . اینکه همگرا نمیشه دلایل متعددی می تونه داشته باشه . به نظرم قبل از تغییر سابروتین، ویدیو های رفع خطای too many attempt و رفع خطای minimum time increment رو مشاهده کنید. بابت سوالاتون هم ، به توضیحات سابروتین vumat و توضیح پارامتر های مربوطش رجوع کنید.

farshad.k
      مشارکت کننده

باسلام. من یک سابروتین umat نوشتم همونطور که گفتید اول برای یک المان نوشتم که ران شد و نتایج درست بود. بعد همون سابروتین واسه مسئله اصلیم استفاده میکنم همون increment اول خطای too many attempt میده یعنی اصلا هیچ زمانی جلو نمیره اما همون مسئله رو بدون سابروتین ران میکنم ران میشه. مشکل از چیه به نظرتون؟

Sajad-Veismoradoi
      مشارکت کننده

با سلام و تشکر بابت سایت خوبتون.

بنده نیاز دارم که رفتار آلیاژ حافظه دار شکلی SMA رو در آباکوس پیاده سازی کنم. خواستم بدونم آیا برای این کار نیاز هست که سابروتین نویسی UMAT رو یاد بگیرم یا این که نیازی به این کار نیست و متریال superelasticity  هم می تونه این رفتار رو شبیه سازی کنه؟

اصولا برای تعریف رفتار SMA در آباکوس باید چه مسیری رو پیش گرفت؟

ممنون

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام . تا اونجایی که اطلاع دارم مواد SMA انواع مختلفی دارن که نوع سوپرالاستیک یکی از اوناست. اباکوس خودش یه embedded subroutine برای مدل سازی SMA داره که گویا هر نوع SMA رو نمیشه باهاش مدل کرد. اگر نخواید از embedded subroutine استفاده کنید، باید یا umat بنویسید یا vumat بنویسید .

Ardalan
      مشارکت کننده

باسلام و عرض خسته نباشید

لطفا راهنمایی کنید که  برای Abaqus 2017 از چه ورژن برای visual studio و fortran compiler باید استفاده کنم؟تشکر

zoze
      مشارکت کننده

با سلام و عرض خسته نباشید بخاطر زحمات بی دریغتون نسبت به توسعه دانش دیگران.(کمتر سایت تخصصی رو سراغ دارم که اینطوری بی منت پاسخگوی هزاران سوال جدید و تکراری دانشجوهای اون نرم افزار باشه!)

سوال بنده اینه که برای تحلیل خزش دراز مدت بتن تحت بارهای استاتیکی از  چه سابروتینی باید استفاده کنیم؟ با تشکر.

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام . خواهش می کنم . شما لطف دارید. اباکوس یه سابروتین داره به اسم creep که مخصوص تعریف فرمولاسیون خزش دلخواه هستش . البته نمی دونم که برای بتن قابل استفاده هست یا نه .

EhsanSoodmand
      مشارکت کننده

سلام مرسی از ویدیوهای خوب و با محتواتون.

لطف می کنید در مورد معادلات زیر یه توضیح مختصری بدین ، که برای مواد مختلف چطوری میشه معادلاتشون رو در یومت پیاده سازی کرد.

STRESS(K1)=STRESS(K1)+DDSDDE(K1, K2)*DSTRAN(K2)

ممکنه سوالم خیلی کلی باشه و خوب نتونسته باشم منظورم رو برسونم ولی ممنون میشم منبعی برای یومت نویسی مواد هایپرالاستیک معرفی کنید

با سپاس

احسان

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام . من تا الان کدنویسی مواد هایپرالاستیک رو کار نکردم اما می دونم که تابع رفتاری اونا بر اساس تابع انرژی شون بیان میشه . حالا اینکه چطوری تابع انرژی رو میشه به معادله دیفرانسیلی بین تنش و کرنش ربط داد، در اون احتمالا باید از روابط پیشرفته کانتینیومی استفاده بشه . برای مواد هایپرالاستیک می تونید از سابروتین uhyper هم استفاده کنید . این سابروتین خیلی ساده تر از umat هست.

soyo24
      مشارکت کننده

سلام

میخوام تحلیل Explicit روی مدلم انجام بدم. یک ماتریس خواص C دارم که ایزوتروپیک عرضیه که بعضی از درایه‌های آن در سینوس تتا یا کسینوس تتا ضرب شدن(که این ماتریس خواص را در ادامه بعنوان H ازش نام میبرم). هر نقطه‌ی واقع در ناحیه‌ی جوشم با توجه به x و y مربوط به خودش دارای یک تتایی(بر حسب درجه) هست. این تتا رو از یه رابطه ای محاسبه میکنم که دارمش(تانژانت اینورس یک عبارتی که بر حسب x و y هست که طبیعتا مربوط به نقطه‌ی مورد نظرمون هست). یعنی هر نقطه از جوش H مربوط به خودش رو داره که پر واضحه که این H حاصله قرار گرفتن تتای هر نقطه در ماتریسC هست.

میخواستم بدونم چجوری باید محیطم رو در آباکوس معرفی کنم.

مرسی

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام . باید از سابروتین vumat استفاده کنید. البته سابروتین umat و vumat خیلی شبیه هم هستن و اساس جفتشون یکسانه . نحوه کدنویسی تحت سابروتین umat هم تو ویدیو سابروتین umat بطور کامل توضیح داده شده.

soyo24
        مشارکت کننده

با خرید این آموزش میتونم سابروتین مورد نیاز مسئله ی خودم رو بنویسم؟

ehsanneman
      مشارکت کننده

سلام
      همانطور که در فیلم آموزشی سابروتین UMAT اشاره شد، آرایه NDI تعداد مولفه های تنش های نرمال در نقطه انتگرال گیری مربوطه است و در حالت سه بعدی برابر 3 است. همانطور میدانیم ماتریس DDSDDE در حالت سه بعدی 6در6 است، اما در مثالی که در این اموزش استفاده شده است (اولین مثال) برای تشکیل ماتریس DDSDDE در حلقه ها از NDI استفاده شده است در صورتی که منطقی ست که از NTENS استفاده شود.
      دلیل این کار چیست؟
      ممنون

Ardalan
      مشارکت کننده

باسلام و عرض خسته نباشید.من آموزش سابروتینی رو دیدم که به شکل زیر هستش ولی نمیدونم پارامتر کج نوشته شده چی هستش و کاربردش چیه؟(ALAMBDA).ممن.ن میشم راهنماییم کنیدباتشکر

ELASTIC USER SUBROUTINE

PARAMETER (ONE=1.0D0,TWO=2.0D0)

E=PROPS(1)

ANU=PROPS(2)

ALAMBDA=E*ANU/(ONE+ANU)/(ONE-TWO*ANU)

ANU=E/(ONE+ANU)/2

DO I=1,NTENS

DO J=1,NTENS

DDSDDE(I,J)=0.0D0

ENDDO

ENDDO

Ardalan
      مشارکت کننده

به نظرتون منظورش این هستش؟پس چرا قبلش حرف a گذاشته؟

<li style=”list-style-type: none”>
        the eleventh letter of the Greek alphabet (Λ, λ), transliterated as ‘l’
      elvis50
      مشارکت کننده

با عرض سلام خدمت جناب مهندس میرزابزرگ و سایر دوستان

ممنون از ویدیوهای آموزندتون.

من در حال مدلسازی کوپل هستم که در اثر افزایش فشار منفذی و تنش ناشی از اون، بایستی تغییر شکل حاصله تغییر تخلخل و نفوذپذیری و در نتیجه توزیع مجدد فشار منفذی حاصله محاسبه بشن.

میخواستم لطفا راهنمایی بفرمایید که بایستی از کدوم سابروتین استفاده کنم (UMAT، USDFLD،یا DEPVAR) یا ترکیبی از همه اینها؟

سپاسگذارم.

farshad.m
      مشارکت کننده

با سلام

جناب مهندس اگه بخوایم رشد ترک در  fgm رو بررسی کنیم معیار آسیب هم باید داخل سابروتین تعریف بشه؟

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام . این برمیگرده به اینکه بخواید از کدوم سابروتین استفاده کنید. اگر از سابروتین usdfld استفاده کنید می تونید از معیار های آسیب که تو خود آباکوس هم هستن نیز استفاده کنید . اما اگر بخواید از سابروتین  umat استفاده کنید، معیار آسیب رو هم باید در داخل سابروتین توسعه بدید. چون در حالت استفاده از سابروتین umat، شما اجازه استفاده از هیچ کدوم از مدل های ماده آماده موجود در آباکوس رو ندارید.

a0371099455
      مشارکت کننده

سلام و ادب
      ممنون از فیلم های بسیار مفیدتون
      1- تفاوت statevها و propsها رو متوجه نمیشم !!ثوابتی که در مدل هست رو متوجه شدم باید با propsتعریف کنم اما statev ها رو اگه میشه یه توضیح ساده تر بدید؟
      2- در مورد ماتریسddsdde دو حالت رو توضیح دادید برای مساله بنده طبق تعاریف ژئوتکنیکی مسئله کرنش بزرگ محسوب میشه
      میخواستم ببینم معیار انتخاب بین دو نوع محاسبه برای ماتریس ddsddeچیه و اینکه اگر احیانا اشتباه کنیم تو انتخاب کلا کد ما غلط میشه یا فقط امکان طولانی شدن ران هست؟

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام . خواهش می کنم .

1) متغیر props که تکلیفش مشخصه . statev ها متغیر هایی هستن که برای بحث برنامه نویسی، متغیر کمکی هستن و جایی استفاده میشن که شما نیاز به متغیر حافظه دار دارید که تو مثال های همین ویدیو آموزشی یجا دقیقا به همین منظور استفاده شدن . کاربرد دیگرشون هم برای نشون دادن یه خروجی دلخواه به صورت کانتوری تو ماژول ویژوالیزیشن هست .

2) ببینید دقت ddsdde محاسبه شده بستگی به روش گسسته سازی داره و روی سرعت ران و دقت جواب ها اثر مستقیم داره . اما برای اینکه ببینید از کدوم شکل ddsdde باید استفاده کنید توصیه می کنم که به کتب پلاستیسیته محاسباتی رجوع کنید. خواستید بیاید تلگرام تو پی وی به من بگید یه کتاب خوب تو این زمینه که خیلی بدرد آباکوس کار ها هم میخوره رو بهتون بدم .

MAHDI MOVAHHED
      مشارکت کننده

با سلام
      من تا الان سابروتین ننوشتم مقدمات این کار یا برنامه های مورد نیاز چی هستند لطفا راهنمایی کنید، با تشکر.

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام . برای سابروتین نویسی در اباکوس شما باید کامپایلر فورترن و نرم افزار ویژوال استادیو رو با اباکوستون لینک کنید که دستورالعمل مخصوص به خودش رو داره و البته هر کامپایلر فورترن و هر ورژنی از ویژوال استادیو رو نمیشه با هر ورژنی از اباکوس لینک کرد. این دستورالعمل و یک ورژن از کامپایلر فورترن مناسب برای اینکار موجوده ولی فقط در اختیار کسانی قرار داده میشه که فیلم مرتبط با سابروتین نویسی رو از سایت خریداری کردن .

moji
      مشارکت کننده

سلام روز شما بخیر

من به دنبال تحلیل یه ورق FGM با تابع تغییر مشخص برای E  به وسیله UMAT هستم

با دیدن این ویدیو می تونم کار خودم رو پیش ببرم.

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام . بله . مثال آخر این آموزش دقیقا همین موردی هست که شما می خواید.

a0371099455
      مشارکت کننده

سلام وادب
      ممنون از این که وقت میذارید و با حوصله جواب میدید
      همچنین ممنون از فیلم های عالیتون
      ببخشید یه سوال داشتم در مورد تعریف رفتار الاستوپلاستیک.میتونم دو ماتریس ddsddeیکی برای رفتار پلاستیک و یکی برای رفتار الاستیک تعریف کنم و بعد از اون با شرط if و تعریف سطح تسلیم این رو اعمال کنم که اگر در این بازه بوده از ddsdde الاستیک ودر غیر اینصورت ازddsdde پلاتسیک + الاستیک استفاده کن؟؟؟؟
      اگر این روش دست باشه سوال دیگه ای دارم
      اینکه در تعریف خود سطح تسلیم هم تنش داریم و هم کرنش یعنی هر دو این ها رو باید داشته باشیم درصورتی که هنوز نوع ماتریس ddsdde معلوم نشده که تنش محاسبه بشه.
      بازم ممنون از لطفتون

پشتیبان
        مدیرکل

سلام . خیلی ممنونم . مرسی که کمک می کنید تا این خستگی از تن من در بیاد .

1) بله . اصلا وقتی رفتار عوض میشه باید همین کار رو کرد.

2) ببینید من با فولاد توضیح میدم : فولاد اولش رفتار الاستیک داره . پس اول باید کد رفتار الاستیک زده بشه . بعد شما اخر این قسمت از کد میاید و تنش فون مایس رو حساب می کنید . بعد  یه شرط if میذارید که اگه تنش فون مایس حساب شده از تنش تسلیم بیشتر بود، حل عوض بشه و یه ddsdde جدید حساب بشه . البته این الگوریتم برای رفتار مونوتونیک افزاینده هست . در غیر این صورت شرط ها پیچیده تر میشه .

moji
      مشارکت کننده

با سلام

روزشما بخیر

1.در مورد  تغییر شکل های بزرگ می تونیم از DDSDDE تعریف شده در فیلم ها استفاده کرد یا باید DDSDDE جدید تعریف کرد که شامل ژاکوبین هم بشه؟؟؟

moji
      مشارکت کننده

سلامی دوباره :

برای تحلیل یک ورق fgm باید به ورق ضخامت داد یا میشه تعریف Thickness در edit section استفاده کرد؟

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام . تا اونجایی که اطلاع دارم برای مدل سازی یک ورق fgm نمیشه از conventional shell استفاده کرد چون این نوع پارت فاقد ضخامت هندسی هستش . ضخامت تو تعریف سکشن براش تعیین میشه . البته این مساله رو من تست نکردم اما منطقا غلطه و نمیشه و بخاطر همین باید ورق رو به صورت سالید مدل کرد و در راستای ضخامت هم چند المان گرفت تا خواص بتونن با ضخامت عوض بشن . البته این تو حالتیه که خواص در راستای ضخامت عوض میشه .

moji
      مشارکت کننده

اگر کمانش غیر خطی (جابه جایی بزرگ ) برای ماده FGM داشته باشیم ماتریس DDSDDE رو از همین مثال های شما استفاده کنیم یا باید ماتریس رو دوباره باز نویسی کنیم با مقدار ژاکوبین و…

bahadorimr
      مشارکت کننده

سلام، خيلى ممنون از ويديو هاى خوبتون. سؤال من در مورد استفاده از UMAT براى continuum shell element هست. وقتى از material تعريف شده در abaqus استفاده مى كنم مدل به راحتى كار مى كند. ولى وقتى از UMAT استفاده مى كنم، حتى براى يك ماده ى ساده با خاصيت الاستيك، پس از گرفتن نتايج، المان ها در هم تنيده شده اند. از hourglass هم استفاده كردم ولى متاسفانه نتايج يكى هستن. شما پيشنهادى داريد؟

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام . من تا الان از سابروتین یومت برا continuum shell استفاده نکردم . اگر یه مدت وقت گذاشتین و علت این قضیه رو پیدا نکردین، با المان سالید جایگزین کنید. البته اینکار زمان ران رو افزایش میده ( اگر بخواید دقت حل پایین نیاد ) ولی اونجا دیگه این مشکل رو ندارید .

rashad
      مشارکت کننده

سلام 

راهی داره کمی اموزش رو ارزون تر کنید؟ مبلغش برای بعضی از دانشجویان زیاده

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام . ببینید ما در بعضی از تاریخ ها و برای بعضی از مناسبت ها کد های تخفیف 25 یا 30 درصدی در نظر میگیریم و این کد ها رو توی کانالمون و سایت قرار میدیم که با استفاده از اون شما می تونید محصولات رو با تخفیف تهیه کنید. قیمت تمام محصولات ما، هر کدوم نسبت به خودشون منطقیه چون که کاملا استاندارد تهیه شده و به کامل ترین شکل ممکن ارایه شده و دارای پشتیبانی انلاین هست یعنی افرادی که این ویدیو رو تهیه کردن، اگر سوالی داشتن می تونن زیر ویدیو بپرسن.

rashad
      مشارکت کننده

سلام مهندس میرزابزرگ خسته نباشید

بنده اموزش رو خریداری کردم و بسیار مفید بود.

یک سوال

بنده کدی دارم و یک مقاله که میخوام verify ش کنم

لینک مقاله: http://s9.picofile.com/file/8340983734/zhang2015.pdf.html

قسمتی از کد:

XT=props(10

XC=props(11

YT=props(12

YC=props(13

ZT=props(14

ZC=props(15

SXY=props(16

SXZ=props(17

SYZ=props(18

بعضی از پراپ س ها رو پیدا کردم اما این موارد برام گیج کننده بود.

بنده عدد این پارامترها  رو نمیتونم پیدا کنم و گیج شدم

اگر ممکن هست به مقاله نگاهی بندازید و عدد این کد ها یا پارامترها رو بگید ممنون میشم.

rashad
      مشارکت کننده

مهندس جواب بنده رو نمیدید؟

rashad
      مشارکت کننده

این بود پشتیبانیتون ؟  واقعا که!!!

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام . از تاریخ 25 اکتبر یعنی روز چهارشنبه هفته پیش سایت دچار مشکل فنی شد و تا همین دیروز عصر همکارای بنده در حال رفع نواقصش بودن . تو این زمان یک سری از فانکشن های سایت دچار مشکل شدن و ایمیل مربوط به مطلع سازی از سوالات پرسیده شده برای من نیمد . من الان دارم همه رو جواب میدم . بعدشم سوال شما از کار خودتونه . ما گفتیم که ویدیو ها پشتیبانی دارن و ما به سوالاتی که از خود ویدیو باشه اینجا جواب میدیم نه از کار شما . با این حال من مقاله ای که گذاشتین رو دانلود کردم و بررسی کردم . اولا که خود مقاله اومده از سابروتین usdfld استفاده کرده . شما که می خواید با umat کار رو جلو ببرید سختتون میشه چون اعمال اسیب با یومت کار سختیه و اکثرا برای اعمال اسیب تو کامپوزیت ها از وی یومت استفاده می کنن که حتی کدنویسی تحت اون ساده تر هم هست . اون مقاله یه سری ثابت هم کم داره . ثابتا رو یا باید از یجا دیگه پیدا کنید یا برابر با مقادیر مشابه داده شده قرار بدید . البته من از مقاله ای که لینکشو دادید خوشم اومد و اگر وقت کنم حتما برا دل خودم خودش یا مشابهش رو انجامش می دم . موفق باشید .

rashad
      مشارکت کننده

سلام

ممنون از پاسختون و عذرخواهی بابت اینکه نمیدونستم مشکل فنی دارید. چون بنده آنلاین بودن شما رو میدیدم و پاسخی نمیدیدم متعجب و ناراحت بودم.

بنده از سابروتین vumat معیار آسیب هاشین استفاده میکنم. بنده از معیار آسیب هاشین آباکوس و خواص های آباکوس استفاده کردم و جواب گرفتم مشکلی نداشتم حالا میخوام از سابروتین استفاده کنم که به مشکل خوردم.

مقاله قبلی مرجع اصلیش این مقاله بوده:

لینک: http://s9.picofile.com/file/8341475784/aymerich2009.pdf.html

شاید بشه از این مقاله ثوابت رو پیدا کرد.

اگر امکانش هست کمک کنید خواص رو پیدا کنم ممنون میشم.

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام . من الان دو بار نگاه کردم اون ثوابت هاشین رو نداره . فقط ثوابت کامپوزیت و چسب رو داره تازه خواص چسبی هم که داده وابسته به ضخامت چسبه یا اینکه باید cohesive surface تعریف کنید. در ضمن اگر زیر ویدیو ها سوال گذاشتین و بعد 24 ساعت جواب داده نشد از اکانت های تلگرام داده شده استفاده کنید و تو پی وی بگید که زیر ویدیو سوال گذاشتین .

fatima.R
      مشارکت کننده

سلام
      اگه بخواییم تنش برشی رو هم لحاظ کنیم باید چیکار کنیم ؟
      و اگه بخوایم از shell استفاده کنیم و ماده مثلا fgm باشه آیا این سابروتین خودش در راستای ضخامت ورودی میگیره ؟یا این که اگه از همین سالید استفاده کنیم جوابا با وقتی که از shell استفاده میکنیم یکی میشه؟ و در المان سالید ما ssavg رو نداریم میشه تو سابروتین تعریف کرد اینو ؟چطور؟

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام . اگر می خواید خواص در راستای ضخامت تغییر کنن، حتما باید solid استفاده کنید و فکر کنم نمی تونید از conventional shell استفاده کنید. علتشم اینکه ضخامت المان های conventional shell به صورت فیزیکی تو محاسبات لحاظ میشه اما به صورت هندسی وجود خارجی نداره و ضخامت از طریق تعریف سکشن تعریف میشه . اما تو سابروتین دقیقا با موقعیت هندسی نقاط انتگرال گیری کار میشه که خوب در اینجا امکان نداره دیگه . اون پارامتر ssavg هم که گفتین رو نمیشناسم و نمی دونم چکار می کنه . میخواید بگید چکار می کنه و برا چی میخوایدش تا بهتر بتونم راهنمایی تون کنم .

amir.saze
      مشارکت کننده

با سلام اقای مهندس میرزابزرگ خسته نباشید.  من اموزش سابروتین umat  را خریداری کردم . دستورالعمل لینک کردن کامپایلر فورترن و ویژوال استودیو و اباکوس را میخاستم همچنین یک ورژن مناسب از این نرم افزار ها جهت لینک مناسب..  ممنون میشم به ایمیل من ارسال کنید /// همچنین هم اکنون از نظر شما کدوم ورژن اباکوس استفاده کنیم؟؟ از این نظر میپرسم که اگر در طول پروژه به مشکل خوردم برای رفع اشکال جهت ارسال به شما دچار مشکل نگردد. با تشکر از شما

saman786
      مشارکت کننده

سلام

DO K1=1, NDI
      DO K2=1, NDI
      DDSDDE(K1, K2)=0
      END DO

توی این کد چطوری ماتریس را تشکیل دادید ؟ ماتریس n.n تعداد ارایه ها چقدره؟

و چرا بعد از 1 ndi اومده معنیش چیه؟

saman786
      مشارکت کننده

DO K1=1, NDI
      DO K2=1, NDI
      DDSDDE(K1, K2)=0

k اینجا معنیش چیه؟

mirabbas
      مشارکت کننده

سلام مهندس خسته نباشید

یک سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید:

من در یک سابروتین یومت الاستیسیته سه بعدی دستورات محاسبه تانسور تنش انحرافی در هر نقطه انتگرال گیری رو نوشتم. با دستور پرینت هر شش مولفه تنش در تمام نقاط انتگرال گیری به درستی در یک فایل متنی چاپ شد. این تانسور به عنوان  متغیر داخلی شماره یک در کد لحاظ کردم . اما در محیط ویژوالیشن وقتی میخام پلات رنگی توزیع این تنش ها رو ببینم (مثل مثلا تنش وون مایسز) با انتخاب SDV1 یک تصویر تک رنگ با مقادیر صفر نشون میده. به نظر تون مشکل از کجاست؟

mohamadr
      مشارکت کننده

سلام مهندس میرزابزرگ

من برای مدلسازی fgm، برا تغییرات مدول یانگ، هر تابعی غیر از تابع خطی رو که درنظر میگیرم و تو آباکوس ران میگیرم، ران بصورت کامل انجام میشه و successful هم میشه، ولی تو visualization نمیتونم ببینمش و ارور میده که:

the selected primary variable is not available in the current frame for any elements in the current disply group

ممنون میشم اگه بگید که مشکل از کجا هست؟؟؟

mohamadr
      مشارکت کننده

سلام مهندس میرزابزرگ. وقتتون بخیر

مهندس من آموزش سابروتین umat که گذاشته بودید و تهیه کردم و بسیار هم مفید بود. فقط یه سوال داشتم از خدمتتون. من میخواستم از مثال fgm‌ای که تو ویدئوها بررسی کردید، خروجیِ انرژی کرنشی بگیرم. ولی با این کد به من انرژی کرنشی رو نمیده. باید چیکار کنم؟

ممنونم اگه بنده رو راهنمایی بفرمایید

mohamadr
      مشارکت کننده

سلام مهندس. وقتتون بخیر

من از fgmای که با سابروتین مدل کردم، میخوام خروجی انرژی کرنشی رو بگیرم و اینجوری که از help نرم افزار خوندم، باید پارامتر sse رو تو سابروتین تعریف کنم.

میخواستم ببینم این پارامتر و چجوری باید تو کدم تعریف کنم؟

ممنونم

amingh1368
      مشارکت کننده

سلام

من این آموزش رو میخوام خریدار کنم اما قبلش باید سوالی بپرسم.

در umat شما تنش را بر حسب ddsdde و کرنش بدست می آورید. یعنی اگر در مدل تغییر شکل ایجاد کنید تنش را به شما می دهد.

حال در مواردی چون خزش، بلکه بر حسب نیروی مستمر، تغییر شکل اضافه می شود. آیا راه حلی در umat هست؟

در این آموزش می توان این مورد را حل نمود؟

saeed amirkhani
      مشارکت کننده

سلام جناب مهندس. وقتتون بخیر
      بنده دانشجوی رشته عمران هستم و قصد دارم نمونه مکعبی بتن را به صورت ورقه ای و دادن سنگدانه به صورت جداگانه به بتن با اعمال یک اینترکشن مدل کنم
      و قصد دارم در مدل خود از رفتار پلاستیک و آسیب استفاده کنم.. از مدل های رفتار موجود در خود نرم افزار آباکوس استفاده کردم اما نتیجه دلخواه حاصل نشد. و فکر کردم با سابروتین نویسی بتونم نتیجه دقیق تر بگیرم.
      و این ویدئو را تهیه کردم اما برام مفید نبود. چون رفتار پلاستیک و آسیب نداشت.
      لظفا راهنماییم کنید که چه طور باید نمونه ام را مدل کنم آیا با سابروتین Umat میشود این کار را کرد؟؟
      اگه نمیشود چه پیشنهادی دارید یا کدام یک از فیلم های شما را من باید تهیه کنم؟
      با تشکر فراوان از زحمات شما

amirhossein1994
      مشارکت کننده

سلام و خسته نباشید.

قبل از هرچیزی ممنونم از آموزیش بسیار مفیدتون.

یک سوال داشتم در مورد فایل‌های آموزش. برای من ۶ لینک دانلود وجود داشت (part 1, part 2, …, part 6) که من همگی رو دانلود کردم. منتهی محتوی تمامی پوشه‌ها یکسان بود (یازده ویدیوی یکسان توی همه‌ی فولدر ها بود). سوالم این هست که آیا لینک های دانلود من مشکل داره، و یا اینکه تمامی آموزش شامل همین ۱۱ ویدیو میشه؟

hunter
      مشارکت کننده

سلام مهندس خیلی ممنونم به خاطر این آموزش تا حد زیادی کمکمون کرده .

مهندس سوالی داشتم در مورد اینکه زمانی که یک کد مربوط به سابروتین dload داشته باشیم و یک کدمربوط به سابروتین umat و اگر بخواهیم هردو رااستفاده کنیم یعنی به هم مربوط باشند چطور باید فراخوانی کنیم.

mirzabozorg
        مدیرکل

سلام . کد دی لود و یومت که نمی تونن به هم مربوط باشن چون هر کدوم کاراشون متفاوته و کلا هیچ ربطی بهم ندارن اما اگر منظورتون اینکه شما تو کار خودتون هر دو رو میخواید، توی یه فایل تکست هر دو سابروتینتون رو زیر هم بنویسید و بعد فایل رو با پسوند .for ذخیره کنید و به فایل جاب اتچ کنید.

hunter
      مشارکت کننده

سلام مهندس خیلی ممنون از اینکه جواب سوال هارو میدید واقعا متشکرم

مهندس من یه سوال دیگه دارم اینکه اگر در یک مدل 3 پارت جداگانه داشته باشیم مثلا یک وصله کامپوزیتی و یک لایه چسب و یک صفحه فلزی ترک دار ، آیا میتونیم برای وصله کامپوزیتی و صفحه فلزی از همون آپشن های خود ماژول property استفاده کنیم و برای تعریف ویژگی ها و رفتار چسب از umat  استفاده کنیم(یعنی 3 متریال متفاوت داشته باشیم که یکی از آنها با umat تعریف شده یاشد)

سوال بعدی اینکه اگر کار بالا امکان پذیر است در کد umat چگونه باید به آن لایه چسب اشاره کرد ( مثلا اگر نام آن را در ماژول پراپرتی material-2 باشد). آیا وقتی تنها یک پارت ما با یومت سروکار دارد نیاز است که در کد، چسب را CALL UMAT-material-2 کنیم یا اینکه خود نرم افزار تشخیص می دهد که این کد مربوط به همان چسب می شود.

بازم خیلی ممنون از زحماتتون

pedrama
      مشارکت کننده

سلام و با تشکر از سایت خوبتون.

در مثال که رفتار کامپوزیت با استفاده از معیار خرابی سای وو بررسی می شود، در انتهای کد برای مشاهده کانتور خرابی برای المان هایی که آسیب دیده اند

statev(2) = 1 گذاشته می شود. پس از حل در قسمت ویژوالیزیشن برای SDV 2، در المان های اطراف نیم دایره ای که در وسط قطعه هست، مقدار آن بیشتر از 1 است. دلیل ان چیست.

سپاس

mirzabozorg
      مدیرکل

سلام.

1) بله میشه.

2) شما هر متریالی که میخواید براش یومت بنویسید رو توی ماژول پراپرتی میزنید user material بعد اباکوس میدونه که بابت این ماده یه سابروتین یومت به فایل جاب اتچ شده و میره دنبالش. شما حتی می تونید برای چند تا ماده از سابروتین یومت استفاده کنید که در این صورت تمام تعریف ها باید توی یه فایل سابروتین باشه و بر اساس متغیر sname تو سابروتین یومت این یومت ها از هم جدا بشن و اباکوس فرقشونو بفهمه.

mirzabozorg
      مدیرکل

سلام. یه علتش میتونه بحث خطای درون یابی و برون یابی از نقطه انتگرال گیری به گره ها باشه. چون state variable ها توی نقاط انتگرال گیری دقیق حساب میشن ولی موقع نمایش به شما تو حالت کانتوری با درون یابی و برون یابی نشون داده میشن لذا می تونه بیشتر از 1 شدن ناشی از این باشه.

hunter
      مشارکت کننده

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس میرزابزرگ

مهندس من یک نوشتم که داخل این کد من از statev استفاده کردم و بعدش یک معیار آسیب تعریف کردم و گفتم که اگر این معیار ارضا شد برای مثال 10=(statev(2 باشه و در غیر اینصورت برابر صفر باشه شبیه اون چیزی که خودتون در فیلم گفتید اما وقتی کانتور(2)statev رو میبینم مقدار های منفی و عددهایی غیر از 0 و 10 میبینم و این باعث شده که من به درستی کد شک کنم . به نظرتون من الان برای نشان دادن المان هایی که این معیار در اون ها ارضا شده چکار کنم ؟

به نظرتون این درسته که هر المانی که مقداری به غیر از صفر رو داره ،به عنوان المانی در نظر بگیرم که اون معیار در اون ارضا شده؟ حتی مقدارهای منفی رو

hunter
      مشارکت کننده

مهندس در ادامه سوال قبلی

بنده statev2 رو در کل تحلیل با دستورwrite در یک فایل ریختم و میبینیم که مقداری به غیر از 0 و10نداریم اما در قسمتی که کانتور آن را بررسی میکنیم مقدار هایی به غیر از 0 و 10 داریم

Emad.Bagheri
      مشارکت کننده

سلام و تشکر از ویدئوی خوبتون.
      سوال من این هستش که وقتی دمای موضعی یک قطعه بالا میره، چطور میشه المان هایی که بالاتر از محدوده ذوب قرار میگیرند حذف کرد؟
      خیلی ممنون

نمایش 57 پاسخ
  • برای ارسال پرسش باید وارد شوید.

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

برای اطلاع از «کد های تخفیف» به کانال تلگرام فمکس مراجعه کنید.

@FEMEX

بازیابی رمز عبور