دوره آباکوس مقدماتی


ثبت نام عادی
340,000 تومان
ثبت نام زودهنگام
290,000 تومان
ثبت نام گروهی
240,000 تومان
دریافت فایل ویدئویی دوره
190,000 تومان

ثبت نام دوره در ایوند
در حال بارگذاری . . .
مدرس

مهندس امیرحسین میرزابزرگ

مدت دوره

27 ساعت

زمان برگزاری

پنج شنبه ها ساعت 17 الی 20

زمان شروع

پنجشنبه 21 فروردین

در این دوره کلیه مفاهیم و نکات پایه ای که هر کاربر اباکوس باید از آنها اطلاع داشته باشد، آموزش داده می شود. این دوره برای کلیه دانشجویان رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی هوافضا و مهندسی متالورژی مناسب است به همین جهت فهرست مطالب این دوره تا حد امکان کلی و عمومی در نظر گرفته شده است. برای شرکت در این دوره نیاز به هیچ پیش نیازی از مبحث المان محدود و نرم افزار آباکوس نیست و بخشی از جلسه اول به آموزش گذرای تکنیک المان محدود اختصاص داده می شود.

توضیحات

محتوای دوره آباکوس مقدماتی

نرم افزار آباکوس یکی از انواع نرم افزار هایی است که از تکنیک المان محدود برای حل مسایل مکانیک جامدات استفاده میکند. این نرم افزار هم در پروژه های صنعتی و هم در پژوهش های دانشگاهی به وفور مورد استفاده قرار میگیرد. نکته قابل توجه، قدرت بالای این نرم افزار در انجام تحلیل های غیرخطی نظیر تحلیل اسیب و تماس است . با گذراندن دوره آباکوس مقدماتی که به صورت پروژه محور برگزار می گردد، شما با انواع شبیه سازی هایی که پایه های مبدل شدن به یک کاربر حرفه ای آباکوس را می سازند، آشنا شده و آنها را فرا میگیرید.

در ادامه لیست موضوعات مورد بحث در دوره مقدماتی اباکوس به همراه توضیح مختصری درباره هر یک آورده شده است:

۱) مقدمه ای بر المان محدود

اباکوس یک نرم افزار تحلیلی است که از تکنیک المان محدود برای حل مسایل استفاده می کند. داشتن شناخت نسبی از تئوری المان محدود یکی از لازمه های کار با نرم افزار آباکوس است. در این بخش، تئوری المان محدود به همراه نکات عملیاتی آن در نرم افزار آباکوس ارایه می گردد.

۲) آشنایی با فضای کلی نرم افزار اباکوس

اباکوس یک نرم افزار گسترده است و در هر یک از ماژول های آن تنظیمات و گزینه های زیادی وجود دارد. در اولین جلسه این دوره، نگاهی گذرا به کلیه ماژول های آباکوس می شود و نحوه استفاده از هلپ آباکوس نیز آموزش داده می شود.

۳) تحلیل استاتیکی

می توان گفت که یکی از متداول ترین کاربرد های اباکوس در تحلیل استاتیکی خطی و غیرخطی است. در این بخش نکات مربوط به انجام انواع تحلیل های استاتیکی به همراه ذکر مثال ارایه می شود.

۴) آشنایی با انواع المان ها در آباکوس

در آباکوس طیف وسیعی از المان ها وجود دارد. هر یک از حلگر های آباکوس کتابخانه المان مخصوص به خود را دارند. در این بخش ضمن معرفی انواع المان های آباکوس، مساله ای یکبار با استفاده از المان های پوسته و یکبار با استفاده از المان های توپر حل می شود و نتایج بدست آمده با هم مقایسه می شوند. همچنین از المان های خرپا و تیر نیز مثال حل می شود.

۵) تحلیل تماسی به صورت استاتیکی و دینامیکی

هر دو حلگر های اباکوس، قابلیت های فراوانی در انجام تحلیل های تماسی دارند. در این دوره مثال هایی از تحلیل تماسی با استفاده از هر یک از حلگر های آباکوس ارایه می شود.

۶) مش بندی و پارتیشن بندی

مش مناسب اثر مستقیمی بر روی سرعت، صحت و دقت حل دارد. در حقیقت درستی تحلیل المان محدود به مش استفاده شده بستگی دارد. در این بخش، مجموعه ای از هندسه ها بررسی شده و به روش های مختلفی مش زده می شوند. در این بین انواع ابزارهای مش بندی در آباکوس به هماره ذکر مثال اموزش داده می شود.

۷) خروجی گرفتن از آباکوس

بعد از تکمیل شدن job، شما باید بتوانید خروجی مورد نظر خود را از اباکوس بگیرید. در این بخش ضمن بیان نکاتی در باب حوزه پلاستیسیته، نحوه اخذ انواع خروجی ها و کار با ابزارهای ماژول ویژوالیزیشن آموزش داده می شود.

۸) تحلیل دینامیکی در آباکوس

اباکوس قابلیت های بی نظیری در حوزه تحلیل های دینامیکی دارد. در این دوره، مثال هایی از تحلیل دینامیکی در آباکوس آموزش داده می شود.

۹) آشنایی با انواع روش های کدنویسی در آباکوس و آموزش اصلاح کیورد ها در آباکوس

در آباکوس سه روش کلی کدنویسی وجود دارد. در این بخش، هر سه این روش ها مورد بررسی قرار گرفته و از این بین، روش اصلاح کیوورد، بطور کامل آموزش داده می شود.

۱۰) تحلیل شبه استاتیکی

یکی از قابلیت های مهم اباکوس در این است که شما می توانید از استپ هایی نظیر dynamic implicit و dynamic explicit که ذاتا برای تحلیل های دینامیکی مورد استفاده قرار میگیرند، برای تحلیل های استاتیکی و شبه استاتیکی نیز استفاده نمایید. در این بخش با ذکر یک مثال، این تکنیک مهم آموزش داده می شود.

۱۱) نحوه اعمال آسیب و انجام تحلیل شامل حذف المان

یکی از مهمترین قابلیت های اباکوس در تحلیل آسیب و حذف المان می باشد. در این بخش، ضمن آشنایی با فرمولاسیون آسیب، مثالی از نحوه اعمال حذف المان در آباکوس آموزش داده می شود.

۱۲) تحلیل انتقال حرارت

در این بخش نحوه انجام تحلیل انتقال حرارت به منظور یافتن کانتور دما و شار حرارتی به همراه ذکر مقال آموزش داده می شود.

۱۳) تحلیل کمانشی و پس کمانشی

در این بخش نحوه انجام تحلیل کمانشی و پس کمانشی (کمانش غیرخطی) به همراه ذکر مثال آموزش داده می شود.

 

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

۱) این دوره نیاز به هیچ گونه پیش نیاز و پیش زمینه ای از نرم افزار آباکوس و مبحث المان محدود ندارد.

۲) فهرست مطالب این دوره به گونه ای تنظیم شده است تا برای کلیه کسانی که می خواهند نرم افزار آباکوس را فرا بگیرند مناسب باشد.

 

دوره آنلاین چگونه برگزار می شود؟

برای شرکت در دوره آنلاین کافی است از طریق لینکی که پس از ثبت نام در اختیار شما قرار میگیرد،  در صفحه برگزاری دوره حضور پیدا کنید. در این صفحه تصویر مدرس و تصویر رایانه وی برای شما قابل مشاهده است. همچنین میتوانید با مدرس و سایر شرکت کنندگان دوره چت کنید یا تماس صوتی و تصویری برقرار کنید و حتی تصویر رایانه خود را با مدرس به اشتراک بگذارید.

هم اکنون می توانید برای آشنایی با صفحه برگزاری دوره از طریق لینک زیر وارد این صفحه شوید:

لینک ورود به صفحه آزمایشی دوره

نام کاربری: demo

رمز عبور: ۱۲۳۴

 

دریافت ویدیو دوره: در صورتی که امکان شرکت در دوره به صورت آنلاین را ندارید میتوانید ویدیو ضبط شده دوره را تهیه کنید.

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره آباکوس مقدماتی”

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور