مجموعه آموزشی نکات پایه ای آباکوس


135,000 تومان

تا کنون 130 نفر این آموزش را تهیه کرده اند.


دانلود پیش نمایش
در حال بارگذاری . . .
روش دریافت

لینک دانلود

مدرس

مهندس امیرحسین میرزابزرگ

سطح

مقدماتی

کیفیت

HD

حجم فایل

812 مگابایت

مدت زمان

7 ساعت و 46 دقیقه

این پکیج آموزشی از چهار ویدیو آموزش تکنیک المان محدود، سیر تا پیاز آباکوس، آموزش مش بندی و پارتیشن بندی و آموزش تحلیل استاتیکی و شبه استاتیکی با اکسپلیسیت تشکیل شده است. هدف از ارایه این پکیج، آموزش کلیه نکات پایه ای برای کار با نرم افزار آباکوس است.

توضیحات

همانطور که میدانید، آباکوس یکی از نرم افزار هایی است که با استفاده از تکنیک المان محدود، اقدام به حل مسایل سازه ای و مکانیک جامدات می کند. استفاده مناسب از نرم افزار آباکوس بر سه پایه اصلی استوار است :

  1. داشتن آشنایی مناسب و کاربردی با تکنیک المان محدود
  2. داشتن آشنایی مناسب با فیزیک مساله ای که می خواهید آن را شبیه سازی کنید.
  3. تسلط کافی بر تکنیک ها و قواعد کار با نرم افزار آباکوس

برای یادگیری مورد اول، شما می توانید درس آشنایی با المان محدود را در مقطع کارشناسی یا درس المان محدود (۱) را در مقطع فوق لیسانس اخذ نمایید. این دروس شما را با تکنیک المان محدود و فرمولاسیون ریاضی آن آشنا می کند اما متاسفانه مانند بسیاری از دروس دانشگاهی دیگر، مطالب آنها به اندازه کافی کاربردی و عملیاتی نیستند تا شما را برای استفاده مناسب از نرم افزار آباکوس آماده کند.

داشتن اشراف کافی بر مورد دوم، از طریق مطالعه و گذراندن واحد های درسی مرتبط با پدیده های فیزیکی حاکم بر مساله ای که می خواهید شبیه سازی کنید، بدست می آید. برای مثال اگر پروژه شما، تحلیل ارتعاشاتی یک قطعه است، برای تحلیل مناسب مساله، شما باید آشنایی قبلی با حوزه ارتعاشات داشته باشید. یا اگر در حال شبیه سازی یک فرایند شکل دهی هستید، باید با مفهوم پلاستیسیته آشنایی کافی داشته باشید. خاطر نشان می شود که بخش اعظم این اشنایی از طریق دروس گذرانده شده در دوره کارشناسی بدست می آید و تسلط کافی بر مفاهیم ارایه شده در دوره کارشناسی در اکثر موراد می تواند کفایت کند.

بدست آوردن مورد سوم هم از طریق انجام شبیه سازی های متعدد، سعی و خطا، مطالعه هلپ نرم افزار، بازسازی مثال های آماده موجود در هلپ و یا استفاده از فایل های آموزشی مدون و ساخت یافته ای که گردآورنده آن پیش از این تمام این مراحل را طی کرده است، بدست می آید.

با جمع بندی مطلب فوق الذکر می توان نتیجه گرفت که به غیر از مورد دوم که از طریق مطالعه دروس دانشگاهی می تواند برطرف گردد، موارد اول و سوم باید از طریق آموزش های مرتبط با نرم افزار آباکوس برطرف گردند. پکیج نکات پایه ای آباکوس نیز دقیقا در همین راستا و با هدف برطرف کردن نیاز های مرتبط با موارد اول و سوم تدوین شده است. در ادامه توضیح مختصری در ارتباط با محتوای هر کدام از آموزش های موجود در این پکیج آورده شده است.

ویدیو آموزش مش بندی و پارتیشن بندی مقدماتی

در این ویدیو در ابتدا یک هندسه به شکل نیم استوانه و یک هندسه به شکل کره توپر با استفاده از ابزارهای موجود در ماژول پارت ایجاد می شود. سپس عملیات مش بندی این پارت ها آغاز می شود و پارت نیم استوانه ای به روش های مختلفی پارتیشن بندی و سپس مش بندی می شود.

مشاهده پیش نمایش

ویدیو آموزش تئوری المان محدود

در این ویدیو درس المان محدود با توجه به تنظیمات آن در نرم افزار آباکوس آموزش داده می شود. در حقیقت مطالب موجود در درس دانشگاهی المان محدود به صورت مختصر و مفید و کاملا عملیاتی تدریس می شود.

مشاهده پیش نمایش

ویدیو سیر تا پیاز آباکوس

این ویدیو از سه بخش تشکلی شده است. در بخش اول یک مثال ساده با استفاده از المان های سالید حل شده و نتایج بدست آمده با روابط موجود در علم مقاومت مصالح مقایسه می شود. در بخش دوم گزینه ها و تنظیمات مهم موجود در هر یک از ماژول های آباکوس مورد بررسی قرار گرفته و توضیح داده می شود. در بخش سوم هم نحوه استفاده از هلپ آباکوس و فراخوانی فایل های inp موجود در هلپ نرم افزار آموزش داده می شود.

مشاهده پیش نمایش

ویدیو تحلیل استاتیکی و شبه استاتیکی با اکسپلیسیت

در این ویدیو ضمن توضیح فرمولاسیون حلگر اکسپلیسیت، تکنیک های mass scaling و loading rate آموزش داده می شود. در ادامه یک مساله شبه استاتیکی، یکبار با استفاده از استپ static general و یکبار با استفاده از استپ dynamic explicit و رعایت اصول تحلیل شبه استاتیک با حلگر اکسپلیسیت حل شده و نتایج بدست آمده با هم مقایسه می شوند. با مقایسه نتایج نشان داده می شود که به دلیل رعایت اصول تحلیل شبه استاتیک با حلگر اکسپلیسیت، نتایج از تطابق مناسبی برخوردار هستند.

مشاهده پیش نمایش

 

نمایش 0 پاسخ
  • نویسنده
    ارسال ها
نمایش 0 پاسخ
  • برای ارسال پرسش باید وارد شوید.

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مجموعه آموزشی نکات پایه ای آباکوس”

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

برای اطلاع از «کد های تخفیف» به کانال تلگرام فمکس مراجعه کنید.

@FEMEX

بازیابی رمز عبور