محتوای دوره مکانیک شکست در آباکوس

در این دوره به آموزش قابلیت های آباکوس در حوزه مکانیک شکست پرداخته می شود. در حال حاضر بدون نیاز به کدنویسی در قالب سابروتین نویسی ، شما می توانید طیف وسیعی از پدیده های مرتبط با مکانیک شکست را در آباکوس شبیه سازی کنید. آباکوس به دلیل استفاده از حلگر های خطی و غیرخطی قدرت مند، ابزار مناسبی برای شبیه سازی پدیده ها بر پایه علم مکانیک شکست است. در ادامه فهرست مطالب دوره مکانیک شکست در آباکوس آورده شده است.

فهرست مطالب دوره مکانیک شکست در آباکوس

۱) آموزش تئوری های مورد نیاز مبحث مکانیک شکست

در این دوره نیاز به داشتن هر نوع پیش نیاز در رابطه با علم مکانیک شکست نیست . در این دوره تمام مطالب مورد نیاز برای استفاده مناسب از ابزار های آباکوس، در حدی که بتوان بطور صحیح و درست از ابزار ها استفاده کرد، بطور کامل آموزش داده می شود.

۲) محاسبه ضرایب شدت تنش با استفاده از روش کانتور انتگرال و xfem

در آباکوس دو روش برای محاسبه ضرایب شدت تنش در نوک ترک وجود دارد. هر یک از این روش ها دارای مزایا و معایبی هستند. هر دو این روش ها که شامل روش سنتی کانتور انتگرال و روش نوین تر مبتنی بر xfem است، در این دوره بطور کامل تدریس می شوند.

۳) آموزش نحوه تحلیل گسترش ترک در نمونه های dcb و enf با استفاده از روش czm به هر دو طریق surface based و element based و مقایسه نتایج

در این دوره، هر دو روش ناحیه کوهسیو شامل تکنیک المان کوهسیو و تکنیک سطح کوهسیو با ذکر چند مثال بطور کامل آموزش داده می شود.

۴) آموزش نحوه انجام تحلیل گسترش ترک با استفاده از روش xfem

در این دوره، علاوه بر آموزش نحوه استفاده از تکنیک Xfem در محاسبه ضرایب شدت تنش در ترک های ساکن (stationary)، نحوه استفاده از این تکنیک در تحلیل ترک های پیش رونده بطور کامل آموزش داده می شود.

مدت دوره : ۲۰ ساعت ( ۵ جلسه ۴ ساعته )

مدرس: امیرحسین میرزابزرگ

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محل برگزاری کلاس ها، هزینه دوره و سایر موارد، از طریق تلگرام یا واتس اپ با شماره ۰۹۳۵۱۳۲۴۰۱۳ ارتباط برقرار کنید.

2 دیدگاه
 1. smm7613 3 سال ago

  اين دوره به صورت فيلم اموزشي در دسترس نيست مثل باقي فيلم ها؟

  • Author
   mirzabozorg 3 سال ago

   سلام.
   یه سری از مباحث فهرست مطالب این دوره تو سایت در قالب ویدیو موجود هستن. ویدیو های مباحث المان کوهسیو و سطح کوهسیو به صورت جداگانه موجوده. ویدیو های دوره آنلاین xfem هم بطور جداگانه موجوده. فقط مبحث کانتور انتگرال در حال حاضر موجود نیست که اونم به زودی آماده میشه و بصورت جداگانه قابل تهیه خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور