دوره سابروتین نویسی در آباکوس


شرکت در دوره آنلاین
530,000 تومان
دریافت فایل ویدئویی دوره
330,000 تومان

ثبت نام دوره در ایوند
در حال بارگذاری . . .
مدرس

مهندس امیرحسین میرزابزرگ

مدت دوره

20 ساعت

در این دوره نحوه استفاده از پنج سابروتین نرم افزار آباکوس بطور کامل با ذکر مثال آموزش داده می شود. در ابتدای امر انواع روش های کدنویسی در آباکوس توضیح داده می شوند و کاربرد ها و کاراکرد های هر یک عنوان می شود. سپس بحث سابروتین نویسی در آباکوس بطور کامل مورد بحث و بررسی قرار میگیرد.

توضیحات

سرفصل دوره سابروتین نویسی در آباکوس

در ادامه هر یک از سابروتین های مورد بحث در دوره به همراه کاربردشان توضیح داده شده اند.

۱) سابروتین disp

سابروتین disp برای تعریف شرط مرزی دلخواه به صورت تابع یا توابع تحلیلی نسبت به مکان و زمان با استفاده از حلگر abaqus/standard مورد استفاده قرار میگیرد.

۲) سابروتین dload

سابروتین dload برای تعریف نیرو های سطحی و حجمی دلخواه به صورت تابع یا توابع تحلیلی نسبت به مکان و زمان با استفاده از حلگر abaqus/standard مورد استفاده قرار میگیرد.

۳) سابروتین dflux

سابروتین dflux برای تعریف شار حرارتی دلخواه به صورت تابع یا توابع تحلیلی نسبت به مکان و زمان با استفاده از حلگر abaqus/standard مورد استفاده قرار میگیرد. این سابروتین بطور گسترده ای در بحث شبیه سازی جوشکاری ذوبی در آباکوس مورد استفاده قرار میگیرد.

۴) سابروتین usdfld

سابروتین usdfld برای تعریف متغیر میدانی دلخواه و وابسته کردن مدل های رفتاری موجود در آباکوس به صورت تابعی از متغیر های میدانی تعریف شده در حلگر abaqus/standard مورد استفاده قرار میگیرد. با استفاده از این سابروتین شما می توانید مدل های رفتاری موجود در آباکوس را اصلاح کنید.

۵) سابروتین umat

سابروتین umat برای تعریف ماده دلخواه در حلگر abaqus/standard مورد استفاده قرار میگیرد. با استفاده از این سابروتین شما می توانید هر نوع constitutive law فیزیکی را تعریف نموده و در آباکوس استفاده کنید.

فهرست مطالب دوره آنلاین سابروتین نویسی در آباکوس به ترتیب جلسات برگزار شده

جلسه اول

 1. توضیح انواع روش های کدنویسی در آباکوس و بیان کارکرد ها و نحوه استفاده از هر یک از روش ها( کیورد نویسی، سابروتین نویسی و اسکریپت نویسی)
 2. توضیح نکات پایه ای مربوط به استفاده از سابروتین ها
 3. ارایه نکاتی در رابطه با نحوه لینک کردن آباکوس و کامپایلر فرترن
 4. بررسی بخش مربوط به سابروتین ها از هلپ آباکوس و توضیح نحوه استفاده از آن
 5. آموزش قواعد برنامه نویسی به زبان فرترن برای سابروتین نویسی در آباکوس
 6. توضیح پارامتر های سابروتین DISP و حل یک مثال با استفاده از این سابروتین

جلسه دوم

 1. توضیح پارامتر ها و منطق عملیاتی سابروتین DFLUX
 2. حل چهار مثال مختلف با استفاده از سابروتین DFLUX شامل تعریف شار حرارتی ساکن به صورت تابعی از مکان و زمان و تعریف شار حرارتی متحرک به صورت یک پاسه (رفت) و دو پاسه (رفت و برگشت)

جلسه سوم

 1. توضیح پارامتر ها و منطق عملیاتی سابروتین DLOAD
 2. حل سه مثال مختلف با استفاده از سابروتین DLOAD شامل تعریف بارگذاری ناشی از انفجار هوایی(بر مبنای یک مقاله) و تحلیل آسیب ورق فولادی تحت انفجار و تعریف بارگذاری متحرک مشابه بار ناشی از حرکت اتومبیل بر روی یک پل

جلسه چهارم

 1. بررسی انواع سابروتین های مربوط به تعریف رفتار مکانیکی جدید در اباکوس و مقایسه کارکرد آنها با یکدیگر (شامل سابروتین های UMAT، USDFLD، UDMGINI،  UHARD و CREEP)
 2. توضیح پارامتر ها و منطق عملیاتی سابروتین USDFLD
 3. توضیح utility routine بنام GETVRM که در سابروتین USDFLD میتوان از آن استفاده نمود.
 4. حل یک مساله با استفاده از سابروتین USDFLD و تابع GETVRM

جلسه پنجم

 1. ارایه و بررسی سه منبع مطالعاتی برای استفاده بهتر از نرم افزار آباکوس و تقویت قابلیت سابروتین نویسی در آن( جزوه آموزش سابروتین نویسی در آباکوس مربوط به شرکت سیمولیا، یک کتاب مربوط به مبحث پلاستیسیته عددی با محوریت سابروتین UMAT و یک استاندارد صنعتی اروپایی در زمینه تحلیل غیرخطی سازه ها بر مبنای نرم افزار آباکوس)
 2. توضیح پارامتر ها و منطق عملیاتی سابروتین UMAT
 3. کدنویسی رفتار الاستیک خطی و مقایسه آن با جواب بدست آمده از مدل الاستیک خطی در نرم افزار آباکوس در دو حالت تک المان و یک مساله کلی

جلسه ششم

 1. کدنویسی رفتار الاستیک خطی برای مواد ارتوتروپیک (نظیر کامپوزیت ها) و مقایسه آن با جواب بدست آمده از مدل الاستیک خطی در نرم افزار آباکوس در دو حالت تک المان و یک مساله کلی
 2. کدنویسی رفتار مکانیکی FGM
 3. آموزش نحوه تعریف دو رفتار مکانیکی متفاوت با استفاده از سابروتین UMAT بطور همزمان در یک سابروتین

جلسه هفتم

 1. آموزش نحوه استفاده از چند سابروتین متفاوت بطور همزمان در یک مدل و در حالتی که یکی از سابروتین ها از متغیر های سابروتین دیگر استفاده میکند.
 2. استفاده همزمان از دو سابروتین USDFLD و UEXPAN برای شبیه سازی فرآیند ساخت افزایشی به روش فوتوپلیمرزاسیون بر اساس یک تز دکتری
 3. آموزش نحوه استفاده از دستور model change (مورد استفاده در شبیه سازی فرایند جوشکاری ذوبی و فرآیند های ساخت افزایشی)

 

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

۱) پیش نیاز این دوره داشتن تسلط کافی بر مباحث مقدماتی آباکوس است.

۲) شرکت در دوره نیازمند هیچ پیش نیازی در باب کدنویسی تحت زبان fortran نیست .

۳) شرکت کنندگان در دوره باید پیش از حضور در کلاس، نرم افزار آباکوس خود را با کامپایلر fortran و نرم افزار visual stadio مناسب و متناسب با نسخه ویندوز و نسخه آباکوس خود لینک کنند. در این باره در اینترنت مطالب زیادی به صورت متن و فیلم ( در سایت youtube ) وجود دارد. پیش از شروع دوره، دستورالعمل لینک کردن در اختیار شرکت کنندگان در دوره قرار میگیرد. همچنین در جلسه اول و پیش از شروع به آموزش مبحث سابروتین نویسی، از صحت لینک بودن سیستم تمام شرکت کنندگان در دوره اطمینان حاصل می شود.

 

دوره آنلاین چگونه برگزار می شود؟

برای شرکت در دوره آنلاین کافی است از طریق لینکی که پس از ثبت نام در اختیار شما قرار میگیرد،  در صفحه برگزاری دوره حضور پیدا کنید. در این صفحه تصویر مدرس و تصویر رایانه وی برای شما قابل مشاهده است. همچنین میتوانید با مدرس و سایر شرکت کنندگان دوره چت کنید یا تماس صوتی و تصویری برقرار کنید و حتی تصویر رایانه خود را با مدرس به اشتراک بگذارید.

هم اکنون می توانید برای آشنایی با صفحه برگزاری دوره از طریق لینک زیر وارد این صفحه شوید:

لینک ورود به صفحه آزمایشی دوره

نام کاربری: demo

رمز عبور: ۱۲۳۴

 

دریافت ویدیو دوره: در صورتی که امکان شرکت در دوره به صورت آنلاین را ندارید میتوانید ویدیو ضبط شده دوره را تهیه کنید.

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره سابروتین نویسی در آباکوس”

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics
00روز 20ساعت 38دقیقه 54ثانیه

تخفیف 40 درصدی به مناسبت روز معلم

کد تخفیف teacher1400

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور