لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

0
0

سلام

یک اتصال RCS که شامل ستون بتنی و تیر فولادی است را مدل کرده  و تحت بارگذاری سیکلیک قرار داده ام، سوالی که دارم در مورد مدول interaction در نرم افزار است.

این اتصال دارای اجزایی بصورت ورق درون جان تیر و تسمه دور ستون در ناحیه بالا و پایین بال تیر می باشند. آیا با قید tie میتوان این ورقها را به تیر متصل کرد یا تنها مدفون شدگی قسمتی از تیر و این اجزا درون بتن بعنوان اندکنش در مدلسازی کفایت میکند؟ و اینکه تعریف این اندرکنش ها در همگرایی آنالیز بسیار موثر است؟

فایل ضمیمه
0
0

سلام. معمولا از اندرکنش embedded region در تحلیل ستون هایی که توشون میلگرد قرار داره استفاده میشه . من ندیدم تاحالا کسی بیاد و چیزی به غیر از المان های خرپا رو تو یه محیط دیگه، embedded کنه. لذا شما باید توی ستون بتنی رو خالی کنی و بعد تیر رو توش قرار بدی و اندرکنش تماس از نوع چسبنده با تنظیمات پیش فرض اباکوس براشون تعریف کنی. بر اساس عکسی که گذاشتید به نظرم مدل سازیتون مشکل داره. با توجه به توضیحات کمی که دادید فکر میکنم که بهتره تیر به صورت سالید مدل کنید و نه بصورت پوسته. تمام این تنظیمات اثر مستقیمی روی همگرایی داره. اگر خیلی تلاش کردید و بازم بخاطر پیچیدگی های مدل، مدلتون همگرا نشد. از استپ dynamic,explicit استفاده کنید و با لحاظ کردن تنظیمات تحلیل به صورت شبه استاتیکی، حل شبه استاتیکی رو انجام بدید. توی فیلم آموزش تحلیل استاتیکی و شبه استاتیکی با اکسپلیسیت، در این باره توضیحات مبسوطی داده شده.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور