لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

0
0

سلام . سوالی داشتم در مورد مدلسازیم ممنون میشم اگر از دوستان کسی راهنمایی کنه.

بنده یه ستون بتن مسلح رو با روکش فولادی به صورتی که 4 تا نبشی در هر گوشه ستون قرار داره + 4 نوار که در هر بعد ان از بالا تا پایین ستون رو احاطه کرده (قفس فولادی) مقاوم سازی کردم. نتایجی که به دست میارم با نتایج مقاله رفرنس جهت صحت سنجی اختلاف داره به طوری که بار 1900 کیلو نیوتنی که از طریق ازمایش و نرم افزار انسیس در مقاله بدست امده، در مدلسازی من با اباکوس 1500 بدست میاد. جزییات مدل سازی من به شرح زیر : مقاومت فشاری بتن 8.5 مگاپاسکال + دو سرستون به مقاومت فشاری 90 مگاپاسکال جهت جلوگیری ار تمرکز تنش و خرابی در ستون در آزمایشگاه زیر جک. میلگردهای نمره 12 و خاموت نمره 6 به تنش تسلیم 400 و روکش فولادی به تنش تسلیم 275 . بارگذاری جک به صورت disp-control که در هر دقیقه 0.5 میلی متر میاد پایین.

من در مدلسازی ابتدا برای روکشهای فولادی المانهای shell رو انتخاب کردم بدون ملات مابین و محل های جوش رو tie زدم و اندرکنش مابین فولادهای مقاوم سازی رو مماسی از نوع پنالتی با ضریب اصطکاک  0.2 و نرمال hard انتخاب شدند. که اندرکنش ها رو در مرحله initial قرار میدم و پایین ستون رو از لحاظ شرایط مرزی در تمامی جهات در مرحله initial میبندم و در استپ اول فقط در جهت 2 اجازه حرکت میدم به میزان 35 میلی متر باید بیاد پایین. نوع انالیز به خاطر اینکه استاتیکی انالیز نمیکنه و ارور میده از نوع dynamic implicit به دوره پریود 1 ثانیه انتخاب میکنم .

خوب وقتی این همین رو با المان های solid  + ملات مابین -هم تکرار میکنم باز هم نتایج بدست نمیاد .

به نظرتون کجای کارم ایراد داره؟ ممنون میشوم بفرمایید دیگه درام کلافه میشم از این وضعیت .

0
0

سلام . بدست نیاوردن جواب مقاله دلایل زیادی می تونه داشته باشه :

  1. حتما تو نتایج خودتون بحث mesh sensitivity یا همون حساسیت به مش رو چک کنید و ببینید که ایا نتایج خودتون با تغییر سایز مش تغییر می کنن یا نه . این امر خیلی مهمه . برای اشنایی با موضوع حساسیت به مش می تونید به متن های همگرایی مش و نقاط سینگولار رجوع کنید .
  2. شما تا اونجا که ممکنه باید مدلتون از هر نظر به مقاله مرجع نزدیک باشه . حالا اینکه اون مقاله از انسیس استفاده کرده یذره کلن قضیه رو مساله دار میکنه . از تمام تنظیمات خودتون و تطابقشون با مقاله مطمین بشید .
  3. توی یه پرسش دیگه خطایی که موقع استفاده از استپ static, general بهش برمی خوردید رو مطرح کنید . چون خطاهای روتینی که موقع استفاده از static,general صادر میشن ( نظیر too many attempts یا exessive distortion ) موقع استفاده از dynamic,implicit هم صادر میشن . این دو استپ حلگراشون یکسانه .
  4. البته نکته اخرم این هست که احتمال عدد سازی رو هیچ وقت صفر در نظر نگیرید . حتی توی مقالات ژورنال های معتبر هم عدد سازی انجام میشه .

 

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور