لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

0
0

با عرض سلام و احترام
پیرو سوالات پیشین، بنده در حال مدلسازی یک مخزن حاوی سیال مدفون در خاک می باشم و مشکل بنده تورم لایه های بالایی خاک تحت اثر انفجار و انتقال تدریجی این تورم به لایه های زیرین به دلیل یکپارچگی خاک می باشد.

طبق راهنمایی های جنابعالی یکی از راه حل های این مشکل، فعال کردن قابلیت حذف المان می باشد.

بنده روش فعالسازی حذف المان را پیدا کردم و مطابق با آن عمل کردم. در این روش ابتدا می بایست نحوه مش بندی را اصلاح کرد و گزینه reduced integration را غیر فعال نمود و … . سپس می بایست فایل متنی را ویرایش نمود و عبارت shear failure را به عنوان یکی از خواص ماده مربوطه (ماده ای که میخواهیم دچار حذف المان شود) اعمال کرد.

مطابق با روش، زمانی که بنده بعد از اصلاح مش بندی و … اقدام به ویرایش فایل متنی نمودم، فایل متنی ارور می دهد و دیگر در نرم افزار فراخوان نمی شود. (تصویر ارور پیوست است) همانطور که واضح است عبارت Shear failure می بایست زیر مجموعه plastic باشد. این در حالیست که ماده خاک مدل بنده، از مدل رفتاری cap plasticity پیروی می کند. (تصویر ویژگی های ماده خاک پیوست است)

حال سوال بنده این است که، آیا shear failure تنها معیار شکست برای حذف المان است؟ اگر معیارهای دیگری وجود دارد، کدام معیار با مدل رفتاری خاک cap plasticity سازگاری دارد؟

اگر شکست برشی تنها معیار است، پس می بایست مدل رفتاری خاک را تغییر دهم؟ کدام مدل رفتاری تحت اثر نیروی شدید (انفجار) با حذف المان سازگاری مناسب دارد؟

(تصویر ارور حین فراخوانی فایل متنی و همچنین ویژگی های ماتریال خاک پیوست است)

فایل ضمیمه
0
0

سلام . من هر موردی که به ذهنم میرسید رو بر اساس شماره توضیح میدم :

1)غیر از اصلاح فایل متنی ، شما می تونی از طریق دیگه ای هم کیورد های مدل رو دستکاری کنی که البته این راه دارای محدودیت هستش . این مسیر رو دنبال کنید :

menu bar/ model / edit keywords / choose your model

از پنجره ای که باز میشه شما کیورد ها رو خواهید دید که البته یه حالت خلاصه وار نسبت به فایل inp داره . حالا برای اعمال معیار shear failure ، اطلاعات این معیار رو در زیر اطلاعات پلاستیسیته اعمال کنید . توی عکسی که گذاشتید ، خود آباکوس توضیح داده که کجا باید این کیورد اضافه بشه .

2) شما زمانی باید کل edit keyword ها رو انجام بدید که تمام کارهایی که توی abaqus/cae باید میکردید رو کرده اید . بعد هم دوباره نباید از فایل inp اصلاح شده مدل بسازید و مستقیما باید از این فایل یه job درست کنید و بعدش job رو ران کنید . در واقع تو ماژول job ، موقع درست کردن job باید source رو روی inputfile بزارید .

3) تنها معیار برای حذف المان این معیار نیست . منتها شما باید ببینید که برا اعمال حذف المان در خاک از چه معیاری استفاده میشه که با cap plasticity هم انطباق داشته باشه . در اینجا باید به مقالات یا کتاب هایی که خاک رو از دیدگاه fem اونم از نوع غیرخطی بررسی کردن رجوع کنید .

4) شما باید دو معیار پلاستیسیته و اسیب در نظر بگیرید و اون دوتایی رو برا خاک انتخاب کنید که با هم سازگارن و برا توصیف خاک هستن .

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

برای اطلاع از «کد های تخفیف» به کانال تلگرام فمکس مراجعه کنید.

@FEMEX

بازیابی رمز عبور