لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

پاسخ داده شد
0
0

سلام

یک تیر متصل به ستون را بنا به دلایلی به 4 قسمت تقسیم کرده ام. قسمت ابتدا و انتها را با shell و دو قسمت میانی را با solid مدل کرده ام. آیا اشکالی وجود دارد که یک تیر ترکیبی از shell و solid باشد؟ قطعات را با قید tie به هم متصل کرده  و با اخطار زیر هم در محل قید tie روبرو شده ام .

200nods are either missing intersection with their respective master surface or are outside the adjust zone

همچنین اخطار زیر

exessive distortion at total of 9 integration points in solid elements

در ناحیه solid اتصالاتی هم با پیچ و پلیت، آنها هم از نوع solid وجود دارد. زمان تحلیل 30 ساعت طول کشیده ولی جواب ها منطقی به نظر می رسد.

آیا اخطار ها جدی هستند؟

با تشکر

پذیرفته شد
0
0

سلام . به سوالاتتون جداگانه پاسخ میدم :

1)خیر اشکالی ندارد که یک تیر ترکیبی از shell و solid باشد .

2) اخطار اول مربوط به قید tie است که می گوید تعدادی از گره ها در قید شرکت داده نشده اند . مشکل زا بودن این اخطار در نتایج بستگی به هندسه مورد بررسی دارد . این مساله می تواند سبب نادرست بودن نتایج در نواحی اتصال بشود .

3) اخطار دوم مربوط به ایجاد اعوجاج زیاد در نقاط انتگرال گیری تعدادی از المان های solid است که سبب کاهش دقت حل در آن المان ها می شود .

اگر ناحیه اصلی مورد بررسی دور از اتصالات tie است ، فکر نکنم جواب ها مشکل داشته باشد . شما همواره می توانید با بهینه کردن سایز مش در تمامی نواحی مدل ، ضمن کاهش زمان حل ، به حداکثر دقت ممکن با حداقل تعداد اخطار برسید . توی مجموعه آموزشی مش بندی و پارتیشن بندی مقدماتی در آباکوس (مقدماتی) روش ها و الگو های مختلف مش زنی به طور بهینه تشریح شده اند .

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics
00روز -13ساعت -27دقیقه -12ثانیه

تخفیف 40 درصدی به مناسبت حلول ماه رمضان

کد تخفیف ramezan1400

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور