وبینار محاسبه تمرکز تنش در آباکوس


هزینه ثبت نام
رایگان

در حال بارگذاری . . .
مدرس

مهندس امیرحسین میرزابزرگ

مدت وبینار

2 ساعت و 8 دقیقه

زمان برگزاری

جمعه 19 اردیبهشت ساعت 10 تا 13

در این دوره نحوه محاسبه ضریب تمرکز تنش با استفاده از تکنیک المان محدود در نرم افزار آباکوس آموزش داده می شود. محاسبه ضریب تمرکز تنش با استفاده از FEM نیازمند رعایت یک سری اصول و نکات پایه ای است تا دقت محاسبه انجام شده تضمین شود. مثال مورد بررسی در طول دوره عبارت است از محاسبه ضریب تمرکز تنش در ورق سوراخ دار که تحت کشش قرار گرفته است. علت انتخاب این مثال وجود جواب تحلیلی برای آن و معروفیت آن می باشد.

توضیحات

محتوای وبینار محاسبه تمرکز تنش در آباکوس

از ابتدای توسعه تکنیک المان محدود، یکی از مهمترین کاربرد های آن محاسبه ضریب تمرکز تنش تحت بارگذاری های مختلف در سازه ها بوده است. در حقیقت روش های تحلیلی و نیمه تحلیلی برای محاسبه تمرکز تنش تنها جوابگوی سازه های بسیار ساده هستند در صورتیکه در عمل و در صنعت، در بسیاری از موارد به اجبار قطعات دارای طراحی هایی پیچیده تر از حدی هستند که این روش ها جوابگو هستند. در این موارد شما می توانید با استفاده از تکنیک المان محدود، برای پیچیده ترین سازه ها حتی در حالت بارگذاری ترکیبی نیز ضریب تمرکز تنش را محاسبه نمایید.

محاسبه ضریب تمرکز تنش با استفاده از FEM نیازمند رعایت یک سری اصول و نکات پایه ای است تا دقت محاسبه انجام شده تضمین شود. در این وبینار با محاسبه عددی ضریب تمرکز تنش در هندسه ای که جواب تحلیلی آن نیز موجود است، ضمن آموزش روند مربوطه، نکات مهم در این فرآیند نیز آموزش داده می شود. یکی از مهمترین مواردی که در این خصوص باید لحاظ گردد، مبحث آنالیز حساسیت نسبت به مش یا همان mesh sensitivity analysis است. در این وبینار نحوه انجام این آنالیز نیز آموزش داده می شود.

مثال مورد بررسی در طول وبینار عبارت است از محاسبه ضریب تمرکز تنش در ورق سوراخ دار که تحت کشش قرار گرفته است. علت انتخاب این مثال وجود جواب تحلیلی برای آن و معروفیت آن می باشد.

این وبینار برای چه کسانی مناسب است؟

۱) این وبینار نیاز به هیچ گونه پیش نیاز و پیش زمینه ای از نرم افزار آباکوس ندارد.

۲) مباحثی که در این وبینار عنوان می شوند برای کلیه کاربران نرم افزار آباکوس مفید است.

توجه توجه توجه :

در طول جلسه تنها به سوالاتی پاسخ داده می شود که مرتبط با محتوای کلاس هستند.

 1. مجید محمدی

  سلام ممنون از لطف و آموزش خوب تون مهندس، متاسفانه بنده تو این ساعت امکان شرکت تو این دوره رو ندارم امکان بهره مندی از طریقی دیگه از اموزش هست؟

  • mirzabozorg

   سلام. خواهش میکنم. بله بعد از برگزاری وبینار، ویدیو وبینار برای دانلود روی سایت قرار داده میشه.

 2. Pejman

  سلام مهندس
  چرا ویدیو قابل دسترس نیست؟

  • mirzabozorg

   سلام.
   با عرض پوزش، یه مشکل فنی پیش اومده بود که مرتفع شده و در حال حاضر تمام ویدیو ها قابل مشاهده هستش.

دیدگاه خود را بنویسید

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور