لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

0
0

عکس اول مدل وری فای گرفته شده دمای مقطع در یک تیر که از 3 طرف افزایش دما داشته و نمودار های دوم و سوم کاهش مقاومت بتن در برابر آتش و منحنی تنش کرنش بتن در هر دما رو نشون داده پس از سرد شدگی نمودار های کاهش مقاومت در حالت گرم در دماهای بالای 200 در ضریب 0.9 ضرب میشن در عکس چهارم نمودار تنش کرنش بتن سرد شده پس از آتش با توجه به حداکثر دما در آتش لحاظ شده است.

عکس آخر نمودار دما زمان سطح و مرکز رو نشون میده

فایل ضمیمه
0
0

با اینکه توی پاسخم به پرسش قبلی تون گفتم که باید از سابروتین استفاده کنید تا اون اثر پلاستیک به درستی لحاظ بشه ، الان دارم فکر میکنم که اگر منطقا خواص پلاستیک رو نسبت به دما به درستی لحاظ کرده باشین نباید مشکل خاصی پیش بیاد چون اگر دما تغییر نکنه و داده ها به اندازه کافی باشن، اثر پلاستیک تو هر دما لحاظ میشه . حالا اگر در چندین دما منحنی رفتاری به طور کامل تعریف بشه منطقا باز اثر پلاستیک لحاظ میشه . اگر مثلا دارید از مدل رفتاری مثل concrete damage plasticity استفاده میکنید ، باید کارهای زیر را به ترتیب انجام بدید :

  1. تیک temperature dependent رو بزنید .
  2. بعد تعدادی از نمودار های مقاومت که توی عکس ها بود رو برای هر دما وارد کنید . یعنی در هر کدوم از سربرگ های plasticity و compressive behavior و tensile behavior داده ها رو به ازای چند دما به طور کامل وارد کنید . در واقع سیستم وارد کردن به این صورت که مثلا توی سربرگ plasticity باید به ازای هر دما 10 داده وارد کنید . فرض کنید که میخواید نمودار 6 دما رو وارد کنید . پس کلا میشه 60 تا زوج مرتب که باید توی جدول تعریف بشن و بعد از هر 10 زوج مرتب یبار عدد ستون سوم که برا دما هست عوض میشه .

چک کنید که ایا همینطور که گفتم داده ها رو وارد کردین یا نه .

  • m0hammad
    من همین کار رو انجام میدادم که یک استپ تا پایان آتش تعریف میکردم و مشخصات رو به صورت کامل مطابق روشی که گفتید انجام میدادم و در ادامه تحلیل اول تحلیل دوم برای حالت سرد شدگی تعریف میکردم و مشخصات رو عوض میکردم و تحلیل دوم را شروع میکردم ولی چون پس از سرد شدن دمای کل مقطع به دمای محیط برمیگشت مقاومت مقطع بیشتر از حالت گرم میشد که با توجه به نموداری که دادم مقاومت ها تقریبا 0.9 حالت گرم باید باشند واسه همین فکر کنم مقاومت رو به مقاومت اولیه برمیگردونه که مقاومت افزایش پیدا میکنه
  • mirzabozorg
    اهان . توی یه مدل و یه تحلیل نمیشه مصالح رو عوض کرد . مگر اینکه شما یه تحلیل انجام دادین و بعد توی یه مدل دیگه تحلیل دوم رو انجام دادین و نتایج حل مدل اول رو به عنوان شرط اولیه مدل دوم قرار دادین . به اینکار میگن تحلیل های sequential . اینبار یه مدل دیگه درست کنید و تمام استپ ها رو به صورت coupled temp displacement تعریف کنید و استپ های گرم شدن و خنک شدن و … را پشت سر هم تعریف کنید و مدل رو حل کنید .
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور