لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

پاسخ داده شد
1
0

با سلام
استاتیکی و یا شبه استاتیکی تعریفشون داخل اباکوس دقیقا به چه گونه هست؟
منظورم اینه که معیار ما برای تعیین این حالات چی هستن؟ چه زمانی میتونیم با اطمینان بگیم اینجا نیروهای اینرسی نقش مهمی در جواب دارن؟

  • toninor
    سلام آیا راهی هست که بعد از تحلیل استاتیکی بفهمیم که واقعا مساله استاتیکی بوده با نه؟اگر اشتباه نکنم از راه انرژی میشه فهمید ولی راهش رو نمیدونم.ممنون میشم توضیح بدید.
پذیرفته شد
0
0

سلام . شما می تونید با استفاده از step به اسم static general هم تحلیل های استاتیکی و هم شبه استاتیکی رو انجام بدید . مشکل از اونجایی شروع میشه که به هنگام استفاده از این step ، حل همگرا نمیشه و خطا هایی نظیر too many attempts شما رو کلافه می کنه . در اینجا باید با رعایت یه سری نکات ساده از step به اسم dynamic , explicit استفاده کنید . البته تکنیک mass scaling هم می تونه به سریع تر حل شدن job کمک کنه . سرعت ها و یا نرخ تعییر یه سری از ورودی های مساله و فیزیک حاکم تعیین می کنه که جرم اثرش چقدر هست . منظورم از فیزیک حاکم اینه که مثلا در آنالیز هایی مثل پرتابه سرعت پایین ، با اینکه سرعت پرتابه کم هست ولی باز نیروی اینرسی و لختی پرتابه هستش که اثرگذاره . لذا در اینجا شبه استاتیکی بودن مفهومی نداره . برای اطلاعات بیشتر بخش 13 از getting started with abaqus رو که یکی از بخش های help هست رو مطالعه کنید .

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

برای اطلاع از «کد های تخفیف» به کانال تلگرام فمکس مراجعه کنید.

@FEMEX

بازیابی رمز عبور