نمایش 3 پاسخ
 • نویسنده
  ارسال ها
  • #9401
   پشتیبان
   مدیرکل
  • #9684
   mehdi717
   مشارکت کننده

   با سلام.یک سوال داشتم.با چه تحلیلی می شه فهمید یک تیر در اثر وزن خودش چقدر تغییر شکل می ده.فرض کنید که یک تیر یک سر گیر دار داریم.وزنشم مثلا 500 کیلو هستش.من می خوام بفهمم که این تیر در اثر وزن خودش چقدر تغییر شکل داره.آیا می شه اینو در نرم افزار آباکوس فهمید.؟

   • #9841
    mirzabozorg
    مدیرکل

    سلام . با عرض پوزش در دیرکرد در پاسخ دهی، بله تحلیل شما قابله انجامه و پیچیدگی خاصی هم نداره. باید به تیرتون چگالی بدید و بعد براش بار از نوع gravity تعریف کنید. توی یک استپ به جواب میرسید.

  • #11538
   karimi
   مشارکت کننده

   با سلام و عرض خسته نباشید
   سوالی ازین ویدیو داشتم،
   بخش مربوط به تنظیمات استپ
   عدد مربوط به maximum number of incrementation الزام میاره یا حده? چون اشاره کردید برا حل دقیق تر عدد بالاتری میدیم
   یعنی با دادن این عدد حل رو مجبور میکنیم تکرار بیشتری انجام بده? یا نه اینکه حل به دقت مناسب برسه خودش متوقف بشه?

   ممنون از سایت خوب شما

   • #11540
    mirzabozorg
    مدیرکل

    سلام . مرسی . نه اشتباه متوجه شدید .اونی که رو دقت حل اثر میزاره max increment size هست . maximum number of incs در واقع حد تعداد increment های قابل طی شدن رو تعیین می کنه . ببینید شما با توجه به تعیین time period و min increment size و max increment size و میزان غیرخطی بودن حل حدس می زنید که نهایتا حل باید با یه تعدادی نمو زمانی حل بشه و بعد یه عدد بیشتر از اون رو میدید . اما اگر از اون عدد رد شد، خطا میده و این به این معنیه که یه چیزی این وسط اشتباه بوده . یا تنظیمات ماژول استپ یا …. . در واقع آباکوس با اینکارش به شما هشدار میده که حل بر خلاف تصور شما رفته جلو چون فرض می کنه که شما همیشه دنبال حل بهینه هستید .

  • #11539
   karimi
   مشارکت کننده

   با سلام ببخشیددر راستای سوال قبل در مورد minimum و maximum در بخش increment size سوال داشتم اینکه چه زمان نموها به ماکسیمم یا مینیمم نزدیک میشوند و اگر مینیمم را کمتر از مقادیر توصیه شده بدیم در حل خطا ایجاد میشه? یا در صورت نیاز به اون عدد میل میکنه و ممکنه اصلا به اون عدد هم نرسه?

   • #11541
    mirzabozorg
    مدیرکل

    ببینید چون مساله تحت استپ static general به صورت غیرخطی حل میشه، بار متناسب با نمو زمانی زیاد میشه و حل میره جلو . حالا اگر میزان غیرخطی بودن مساله بطور نسبی زیاد باشه، سایز نمو های زمانی کوچک میشه ولی اگر زیاد نباشه، حل با سایز نمو زمانی ماکزیمم میره جلو . اگر سایز نمو زمانی مورد نیاز از minimum time increment که شما وارد کردید کمتر باشه، خطا صادر میشه . برای اینکه این بحث نحوه انتخاب نمو زمانی از سوی حلگر رو کامل متوجه بشید، ویدیو های رایگان رفع خطاهای minimum time increment و too many attempt رو ببینید . در اونجا این مسایل خیلی مبسوط توضیح داده شده .

نمایش 3 پاسخ
 • برای ارسال پرسش باید وارد شوید.

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

برای اطلاع از «کد های تخفیف» به کانال تلگرام فمکس مراجعه کنید.

@FEMEX

بازیابی رمز عبور