آموزش تصویری

آشنایی با تکنیک ALE یا همان Arbitrary Lagrangian Eulerian


در حال بارگذاری . . .
روش دریافت

لینک دانلود

مدت زمان

8 دقیقه

مدرس

مهندس امیرحسین میرزابزرگ

سطح

پیشرفته

کیفیت

HD

حجم فایل

17 مگابایت

در این مجموعه آموزشی ضمن آموزش تکنیک ALE یا همان Arbitrary Lagrangian Eulerian، نحوه فعال نمودن آن در آنالیز آموزش داده می شود.

توضیحات

در شبیه سازی فرآیند هایی نظیر فرایند های شکل دهی اکستروژن، فورج، نورد و کلینچ، بر اساس شکل قالب و سمبه و جابجایی سمبه، در برخی از موارد در میانه فرآیند، تغییر شکل ها به حدی میرسد که المان ها دچار اعوجاج شدید (distorsion) می شوند. در این زمان حلگر های آباکوس دیگر قادر به حل مساله نمی باشند و تحلیل با صدور خطا پایان می یابد. در صورتی که بتوان مشکل اعوجاج بیش از حد برخی از المان ها را برطرف کرد، تحلیل تا انتها ادامه پیدا می کند. یکی از راه های برطرف کردن این مشکل، استفاده از تکنیک ALE یا Arbitrary Lagrangian Eulerian است. در حقیقت علت اصلی ایجاد اعوجاج در المان ها، ثابت بودن جرم آنها و عدم اجازه جرم به حرکت در داخل قطعه (domain) است. با اعمال تکنیک ALE بر روی مدل، جرم اجازه حرکت در داخل قطعه با تغییرشکل بالا را پیدا میکند. در کنار آن با اعمال فرآیند remeshing بر روی مدل، در نمو های زمانی که remeshing رخ میدهد، کیفیت المان های دچار اعوجاج بهبود می یابد و در نهایت حل تا انتها ادامه پیدا می کند.

در تصویر زیر، نمایی از یک فرآیند اکستروژن نشان داده شده است . در مدل سمت راست، از تکنیک ALE استفاده نشده است و در نتیجه اعوجاج ایجاد شده در المان ها، تا انتهای تحلیل در آنها باقی مانده است. اما در مدل سمت چپ از تکنیک ALE استفاده شده است که سبب بهبود کیفیت المان ها شده است.

خاطر نشان می شود که استفاده از تکنیک ALE سبب افزایش حجم محاسبات و در نتیجه افزایش مدت آنالیز می شود.

در این مجموعه آموزشی ضمن آموزش تکنیک ALE، نحوه فعال نمودن آن در آنالیز آموزش داده می شود.

فهرست مطالب:

 • مقدمه
 • علت وقوع اعوجاج های بزرگ
 • مقایسه مدل با و بدون ALE
 • اعمال تکنیک ALE در مدل

قابل استفاده برای:

کلیه کسانی که فرآیندهایی نظیر فرآیند های شکل دهی فورج یا اکستروژن (فرآیندهایی با میزان تغییر شکل بالا) را مدل سازی می کنند و یا در شبیه سازی خود به دلیل وقوع اعوجاج زیاد در المان ها، انالیزاشان با خطای مربوط به mesh distorstion پایان می یابد.

این پرسش 0 پاسخ و 1 شرکت کننده دارد و توسط  پشتیبان 7 ماه پیش به روز شده است.

 • نویسنده
  ارسال ها
 • #9873
   پشتیبان 
  سرپرست کل

برای ارسال پرسش باید .

 1. sirhamid

  اگر ممکنه
  در مورد شبیه سازی انفجار در هوا و شبیه سازی موج بازتابی در محیط نیز مطلبی را ارائه فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

 

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟