آموزش سابروتین DISP در آباکوس


60,000 تومان

تا کنون 138 نفر این آموزش را تهیه کرده اند.


دانلود پیش نمایش
(نقد و بررسی 1 کاربر)
در حال بارگذاری . . .
مدت زمان

40 دقیقه

مدرس

مهندس امیرحسین میرزابزرگ

حجم فایل

80 مگابایت

کیفیت

HD

روش دریافت

لینک دانلود

سطح

پیشرفته

در این فیلم نحوه استفاده از سابروتین disp به همراه ذکر مثال، توضیح داده شده است. این توضیحات شامل تشریح ورودی ها و خروجی های سابروتین disp، توضیح منطق عملکردی آن، نحوه استفاده از پارامتر های سابروتین در اعمال توابع مختلف و نکاتی در رابطه با کدنویسی به زبان فورترن می باشد.

توضیحات

در صورتی که آنالیز شما شامل استپ هایی است که حلگر آنها abaqus/Standard است (مانند استپ های static general و dynamic, implicit )، به منظور اعمال شرایط مرزی با توابع پیچیده ای از مکان و زمان، می توانید از سابروتین disp استفاده کنید.

نامی که برای این سابروتین در نظر گرفته شده است، قرابت زیادی با لغت displacement که به معنی جابجایی است، دارد. در حقیقت علت این انتخاب از آن جهت بوده است که بسیاری از شرایط مرزی مسایل سازه ای از نوع جابجایی می باشند. اما شما می توانید به منظور تعریف هر گونه شرط مرزی از قبیل جابجایی، ولتاژ الکتریکی(برای مثال در مورادی که قرار است با تابع خاصی، به پیزوالکتریک اختلاف ولتاژ الکتریکی اعمال شود) و دما، از این سابروتین استفاده کنید.

در این فیلم نحوه استفاده از سابروتین disp به همراه ذکر مثال، توضیح داده شده است. این توضیحات شامل تشریح ورودی ها و خروجی های سابروتین disp، توضیح منطق عملکردی آن، نحوه استفاده از پارامتر های سابروتین در اعمال توابع مختلف و نکاتی در رابطه با کدنویسی به زبان فورترن می باشد.

فهرست مطالب:

 •  قابلیت های سابروتین disp و ضرورت استفاده از آن
 •  توضیح پارامتر های سابروتین disp
 •  توضیح مساله مورد بررسی (مثالی که در آن از این سابروتین استفاده خواهد شد)
 •  مدل سازی مساله در محیط آباکوس
 •  کدنویسی سابروتین مورد نظر
 •  حل job و بررسی خروجی های بدست آمده

پیش نیاز:

مطالعه مطالب کدنویسی در آباکوس و اموزش آباکوس (بخش سابروتین نویسی) و مشاهده ویدیو های آشنایی با سابروتین نویسی و آشنایی با زبان فرترن برای سابروتین نویسی در آباکوس

ویدیو های توصیه شده

پس از دیدن این آموزش آمادگی لازم را برای دیدن آموزش سابروتین UMAT و آموزش سابروتین USDFLD بدست می آورید.

قابل استفاده برای:

کلیه کسانی که در حل مدل سازی مساله ای هستند که ابزار های موجود در محیط آباکوس، جواب گوی تعریف برخی از شرایط مرزی موجود در مساله نمی باشند.

محتویات فایل آموزشی:

 1. مجموعه فیلم های آموزشی
 2. اسلاید های مرتبط با فیلم آموزشی
 3. کلیه فایل های پروژه انجام شده(با استفاده از نسخه ۶٫۱۲٫۱ نرم افزار اباکوس) به همراه فایل سابروتین

 

نمایش 4 پاسخ
 • نویسنده
  ارسال ها
  • #9107
   پشتیبان
   مدیرکل
  • #9172
   Nimag
   مشارکت کننده

   سلام . . . آموزش مفیدی بود ، فقط اگر میومدین کمی بیشتر در مورد نحوه ی کد نویسی در فرترن توضیح میدادین ( مثلا میومدین ساختار شرطی IF رو بیشتر توضیح می دادین ) خیلی عالی می شد . . .
   به هر حال خیلی ممنون از آموزش هاتون .

   • #9192
    mirzabozorg
    مدیرکل

    سلام . خیلی ممنونم از لطفتون . ساختار if به این صورت هست که بعد از if و شرط مربوط به اون ، باید then نوشته بشه و بعد در خطوط بعدی باید خطوط بعدی برنامه مربوط به ارضا شدن شرط if قرار بگیره و در خط اخر دستور if هم باید end قرار بگیره . البته از اونجایی که توی فایل های مجموعه اموزشی ، فایل سابروتین هم موجود هست ، شما می تونید با الگو برداری از اون ، دستورات مربوطه رو به درستی توی سابروتین های خودتون اعمال کنید . باز هم اگر در مورد دستور دیگه ای که توی سابروتین استفاده شده بود ، سوال داشتید حتما مطرح بفرمایید . با سپاس فراوان.

  • #9692
   Blinker
   مشارکت کننده

   با سلام، اگه بخواهیم شرط مرزی بصورت انتقال حرارت جابجایی به یک سمت پلیت وارد کنیم، که با شرط مرزی جابجایی پیش فرض موجود در نرم افزار فرق داشته باشد و بخواهیم بصورت سابروتین آن را اعمال کنیم.ایا میتوان از سابروتین DISP استفاده کرد ؟ به چه صورت ؟ باتشکر

  • #16041
   fereshteh7
   مشارکت کننده

   سلام وقت به خیر

   من فایلی شامل جابه جایی های نقطه ای از سطحی از مدلم را دارم و میخواهم این مقادیر را به عنوان شرایط مرزی به مدل در آباکوس وارد کنم. تعداد زیادی نقطه با جابه جایی ها در سه راستا. آیا این سابروتین قابلیت این را دارد که یک فایل متنی (یا فرمتی دیگر) را باز کند و مقادیر را به نقاط مورد نظر به عنوان شرایط مرزی اختصاص دهد؟ یعنی آیا قابلیت فراخوانی یک فایل، باز کردن آن و استفاده از اطلاعات داخل آن را دارد؟

   از طرفی آیا توانایی این که تعداد زیادی معادله را از متلب بخواند و آنها را به کدش اختصاص دهد را دارد؟ آیا این آموزش میتواند در این زمینه به من کمک کند؟

   تشکر

   • #16042
    mirzabozorg
    مدیرکل

    سلام.

    ممنونم.

    تا اونجایی که اطلاع دارم، قابلیت اصلی سابروتین disp در اینکه وقتی معادله شرط مرزی رو بصورت تحلیلی بر حسب مکان و زمان دارید، می تونید این معادله یا معادلات رو تو سابروتین کدنویسی کنید تا تو مدل اعمال بشه.

    چیزی که شما میخواید این نیست چون معادله حرکتی وجود نداره. فکر نمی کنم این سابروتین بکارتون بیاد.

    احتمالا باید برا هر گره شرط مرزی متفاوتی تعریف بشه که خب تعدادشون زیاده. فکر میکنم باید از کدنویسی به زبان پایتون استفاده کنید و یه ماکرو برا این قضیه بنویسید.

  • #16353
   fereshteh7
   مشارکت کننده

   سلام وقت به خیر

   مرسی از پاسخ سوال قبلی

   یه سوال در مورد خروجی از آباکوس داشتم. آیا امکان داره به نرم افزار آباکوس بگیم بعد از فرآیند حل، مختصات یه تعداد از نقاط گرهی (که البته روی دو مرز هستند) را به صورت خروجی در یک فایل متنی به ما بدهد؟ برای این کار، حتما بایستی کد نوشت یا خود آباکوس چنین فرآیندی را در خود دارد؟

   مرسی

   • #16360
    mirzabozorg
    مدیرکل

    سلام.

    وقت شمام بخیر

    خواهش میکنم.

    آباکوس خروجی در قالب فایل متنی میده که با پسوند rpt هست و باید ریپورت درست کنید. اما مساله اونجایی که از چه پارامتری گزارش بگیرین.

    تا اونجا که یادم میاد تو فیلد اوتپوت یه خروجی هست به اسم coord که مختصات رو خروجی میده. فک کنم باید تیک اون رو بزنید و بزارید حل بشه بعد از پارامتر coord خروجی بگیرین.

    راه دیگه ای به ذهنم نمیرسه.

نمایش 4 پاسخ
 • برای ارسال پرسش باید وارد شوید.
 1. Nimag (مالک تایید شده)

  سلام . . . آموزش مفیدی بود ، فقط اگر میومدین کمی بیشتر در مورد نحوه ی کد نویسی در فرترن توضیح میدادین ( مثلا میومدین ساختار شرطی IF رو بیشتر توضیح می دادین ) خیلی عالی می شد . . .
  به هر حال خیلی ممنون از آموزش هاتون .

  • mirzabozorg

   سلام . خیلی ممنونم از لطفتون . ساختار if به این صورت هست که بعد از if و شرط مربوط به اون ، باید then نوشته بشه و بعد در خطوط بعدی باید خطوط بعدی برنامه مربوط به ارضا شدن شرط if قرار بگیره و در خط اخر دستور if هم باید end قرار بگیره . البته از اونجایی که توی فایل های مجموعه اموزشی ، فایل سابروتین هم موجود هست ، شما می تونید با الگو برداری از اون ، دستورات مربوطه رو به درستی توی سابروتین های خودتون اعمال کنید . باز هم اگر در مورد دستور دیگه ای که توی سابروتین استفاده شده بود ، سوال داشتید حتما مطرح بفرمایید . با سپاس فراوان .

دیدگاه خود را بنویسید

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور