آموزش سابروتین دی لود (DLOAD)


89,000 تومان

تا کنون 116 نفر این آموزش را تهیه کرده اند.


دانلود پیش نمایش
در حال بارگذاری . . .
روش دریافت

لینک دانلود

مدت زمان

1 ساعت و 5 دقیقه

مدرس

مهندس امیرحسین میرزابزرگ

سطح

پیشرفته

کیفیت

HD

حجم فایل

170 مگابایت

سابروتین dload یکی از سابروتین های حلگر abaqus/standard است که شما با استفاده از آن می توانید بار مکانیکی گسترده سطحی و حجمی به صورت تابعی از زمان، مکان و … تعریف نمایید. از آنجایی که قابلیت تعریف بارگذاری نسبت به زمان در این سابروتین وجود دارد، اینکه با استفاده از آن بار استاتیکی، شبه استاتیکی و یا دینامیکی تعریف شود، بستگی به استپ استفاده شده در abaqus/cae دارد.

توضیحات

سابروتین dload یکی از سابروتین های حلگر abaqus/standard است که شما با استفاده از آن می توانید بار مکانیکی گسترده سطحی و حجمی به صورت تابعی از زمان، مکان و … تعریف نمایید. از آنجایی که قابلیت تعریف بارگذاری نسبت به زمان در این سابروتین وجود دارد، اینکه با استفاده از آن بار استاتیکی، شبه استاتیکی و یا دینامیکی تعریف شود، بستگی به استپ استفاده شده در abaqus/cae دارد. در صورتی که در abaqus/cae از استپ static general استفاده شده باشد، تنها تعریف بار های استاتیکی و شبه استاتیکی درست می باشد چراکه این استپ اثرات اینرسی را در طول حل لحاظ نمی کند. اما در صورتی که از استپ dyanmic implicit استفاده شود، تعریف بارهای دینامیکی نیز از نظر فیزیکی درست است چراکه این استپ اثرات دینامیکی را در طول حل لحاظ می کند. از جمله مواردی که می توان با استفاده از سابروتین dload تعریف نمود، عبارتند از:

 1. تعریف بارگذاری متحرک (نظیر بار ناشی از عبور کامیون از روی جاده)
 2. تعریف بار فشاری ناشی از انفجار هوایی

 در این مجموعه آموزشی، چند مثال شامل بار مکانیکی متحرک و ثابت کدنویسی شده و میدان تنش و کرنش با اعمال این سابروتین ها در استپ های static general و dload به مدل بدست می آید.

فهرست مطالب

 • قابلیت های سابروتین dload و ضرورت استفاده از آن
 • توضیح برخی از پارامتر های پرکاربرد سابروتین dload
 • مثال اول: حل یک مساله با و بدون سابروتین و صحت سنجی سابروتین dload نوشته شده
 • مثال دوم: کدنویسی بارگذاری حاصل از انفجار هوایی در بالای یک پوسته با استفاده از سابروتین dload
 • مثال سوم: تعریف بار متحرک با استفاده از سابروتین dload

پیش نیاز: مشاهده ویدیو های آشنایی با سابروتین نویسی و آشنایی با زبان فرترن برای سابروتین نویسی در آباکوس و شروع کار با اباکوس

قابل استفاده برای:

کلیه کسانی که می خواهند در شبیه سازی خود از سابروتین dload استفاده کنند.

محتویات فایل اموزشی:

 • مجموعه فیلم های اموزشی
 • اسلاید های مرتبط با فیلم اموزشی
 • کلیه فایل های پروژه  انجام شده (با استفاده از نسخه ۶٫۱۴٫۱ نرم افزار اباکوس)
 • فایل های سابروتین های نوشته شده

 

 1. علی

  سلام
  – برای تعریف بار حرارتی تابع یک عبارت خاص باید از چه نوع سابروتینی استفاده کرد؟
  – آیا توی load تعریف میشه یا فقط توی predefined field ؟

  • mirzabozorg

   سلام. اگر منظورتون از بار حرارتی مثلا بار حرارتی ناشی از تابش لیزر یا مشعل به قطعه هست، باید از سابروتین dflux که اموزش اون هم در سایت موجوده استفاده کنید. سابروتین دیلود برای تعریف بار های مکانیکی گسترده سطحی و حجمیه. دی فلاکس دقیقا معادلش برا حرارتی محسوب میشه.

 2. سعید

  سلام وقت بخیر
  قصد دارم روی یک مفصل تحلیل دینامیکی انجام بدم، بارهای دینامیکی محاسبه شده برای این مفصل، سه نمودار متغییر با زمان در سه جهت برای نیرو(Fx, Fy ,Fz) و سه نمودار متغییر با زمان در سه جهت برای گشتاور(Tx, Ty, Tz) می باشد. آیا با این آموزش میتونم این نوع بارگذاری رو انجام بدم؟

  • mirzabozorg

   سلام. سابروتین دیلود برای هدف شما استفاده نمیشه. کاری که شما می خواید انجام بدید با همون ابزار های محیط ویژوال اباکوس هم قابل انجامه و نیازی به سابروتین درش نیست.

 3. maha

  سلام. من آموزش سابروتین disp رو از سایت شما تهیه کردم و طبق ویدئو مدلسازی کردم و با سابرئتین disp مدل رو ران کردم بدون ارور کامل ران گرفت و نتیجه ها رو دیدم کاملا با ویدئو یکی بود. چند روز بعد دوباره همون مدل رو ران گرفتم هیچ تغیییری تو کد و مدل ندادم فقط دئباره ران گرفتم اینبار تمام خط های کد فرترن ارور داشت دلیلش چیه؟

  • mirzabozorg

   سلام. این خیلی غیر طبیعیه . اصلا نمیشه همه خط های کد خطا داشته باشن. زمانی که شما از ما ویدیو تهیه میکنید هم فایل سابروتین هم فایل اباکوسش با ویدیو ها ارسال میشه. لطف کنید با اونایی که براتون ارسال شده یعنی برا خود ماست تست کنید اگر با اونم دچار مشکل شدید یبار ری استارت کنید دوباره تست کنید اگر بازم مشکل بود یعنی که یا اباکوستون قاطی کرده یا لینک کردنه داستان پیدا کرده چون نمیشه همچین بشه.

دیدگاه خود را بنویسید

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

برای اطلاع از «کد های تخفیف» به کانال تلگرام فمکس مراجعه کنید.

@FEMEX

بازیابی رمز عبور