لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

0
0

سلام . من پروژم بررسی ارتعاشات مته است وچون مدلم بر حسب میلیمتر است باید کمیت ها بر حسب ton/mm^3 باشه که زمان حل بسیار میره بالا حالا میشه از mass scale استفاده کرد؟من به مته فقط سرعت چرخشی و برشی دادم و وقتی میخوام reaction force از نوکش بگیرم یک خط صاف میشه باید چکار کنم ؟

فایل ضمیمه
0
0

سلام . زمانی از mass scale باید استفاده بشه که شما می خواهید یک فرآیند استاتیکی یا شبه استاتیکی رو با استفاده از abaqus/explicit مدل کنید . از اونجایی که این حلگر ذاتا برای حل مسایل با duration پایین در نظر گرفته شده ، لذا حل اینگونه مسایل که دارای duration زمانی بالایی هستن ، هزینه محاسباتی زیادی رو در پی خواهد داشت . یک راه برا کاهش این هزینه محاسباتی زیاد ، استفاده از mass scale هستش که سبب افزایش stable time increment های حلگر explicit میشه . این مساله بر روی نتایج اثر میزاره . هر چه ضریب mass scaling بزرگ تر باشه ، نتایج حاصله ، از نتاج بدست آمده فاصله بیشتری خواهند داشت . مساله شما یک مساله شبه استاتیکی نیست و به نظرم استفاده از mass scaling در اون کار درستی نیست . شما می تونید یبار بدون mass scaling و یکبار با mass scaling ران بگیرید بعد جواب ها رو مقایسه کنید . اگر جواب ها تفاوت فاحشی نداشتن ، می تونید از mass scaling استفاده کنید . در مورد صفر بودن نیروی عکس العمل مته ، این می تونه به دلیل عدم وجود تماس صحیح بین مته و قطعه کار باشه .

0
0

سلام . توضیحات دوست قبلیمون روشن و واضح است. از mass scale در حل دینامیک هم زمانی می تونین استفاده کنین که نسبت انرژی جنبشی به انرژی درونی کمتر از حدود5 الی 10 درصد باشه .

kinetic energy/internal energy<5-10%

نمودار ALLIE for whole model و ALLKE for whole model رو باید بدست بیارین و پلات کنین و نسبت بگیرین.اگر کمتر بود نتایج قابل اعتماد هست .مسلما هر چه mass scale بالایی وارد کنین چگالی رو به صورت مجازی زیاد کردین و طبق فرمول های دوم نیوتن و انرژی جنبشی نتایج از واقعیت فاصله می گیرن.

نمایش 2 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور