لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

0
0

سلام.من سوالمو به صورت جامع تر مطرح میکنم.

من تحلیل هام استاندارد هستش که یکیش eigen value و دیگری riks هستش.

مدل من یه پوسته فلزی مخروطی هستش به ضخامت 0.8 میلی متر که میخام در بعضی نواحی بهش frp بزنم به ضخامت 0.5 میلی متر.

برای مدل سازیش از قید tie  استفاده کردم ولی نمیدونم چرا افت ظرفیت ایجاد شد (حتی ظرفیتم با تقویت کم تر از حالتی شد که خالص فلزی باشد)،جهت ها رو هم در نظر گرفتم و رعایت کرده ام.اتصال surface to surface میزدم و تنظیمات رو هم به حالت default  قرار می دادم.

مجبورا از حالت composite layer  استفاده کردم و چون پوسته فلزی ایزوتروپیک هست اگر با این حالت هم مدل بشه فرقی در نتایج نداره(تست کردم).

الان من میخام به پوسته فلزیم در بعضی نواحی نوار اف آر پی بزنم در دو حالت:

1- میخام نوار رو به بیرون پوسته بچسبونم

2-میخام نوار رو به داخل پوسته بچسبونم

وقتی از composite layer  استفاده کردم و ضخامت ها رو دادم (پوسته فلزی 0.8 و اف آر پی 0.5) و shell render رو هم 15 قرار دادم تا تغییرات رو ببینم ، دیدم که در حالت middle offset نصف ضخامت از صفحه مرجع بالا میره و نصف ضخامت پایین میاد که با این توصیف اف ار پی که میزنم 0.5 ، میبینم که 0.25 میره به روی پوسته و 0.25 میره زیر (داخل) پوسته که در واقع اون چیزی که من میخام (حالات 1 و 2 که اشاره شد) عملی نمیشه.

چطور میتونم به چیزی که میخام برسم؟و آیا تغییر offset ها که در شکل به صورت بصری اون چیزی هست که من میخام ،نتایجش قایل قبوله؟

فایل ضمیمه
0
0

سلام . یه چیزایی گفتین که با هم نمیخونه. از یه سمت گفتین که برا اتصال frp از قید tie استفاده کردین و از طرف دیگه هم گفتین که فلز رو هم توی composite layup در نظر گرفتین. در حالتی که 2 تا پوسته رو هم اسمبل میشن باید با درنظر گرفتن ضخامت ها، نسبت به هم قرار بگیرن. توی تنظیمات قید tie ، گزینه include shell thickness یا یه چیزی تو این مایه ها وجود داره. نگرفتن جوابی که میخواید بستگی به خیلی از پارامتر ها داره. اما معمولا 2 دلیل اصلی تو این حوزه عبارتند از : تنظیمات نامناسب در ماژول مش و استراتژی غلط مدل سازی که به نظرم ماله شما متونه ترکیبی از هر دو باشه. لحاظ کردن پوسته فلزی که ایزوتروپیکه تو composite layup به نظرم غلطه. نحوه مدل سازیتون مشکل داره. چسبوندن نوار به داخل پوسته رو هم متوجه نشدم.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

برای اطلاع از «کد های تخفیف» به کانال تلگرام فمکس مراجعه کنید.

@FEMEX

بازیابی رمز عبور