لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

پاسخ داده شد
0
0

سلام ، وقت بخیر

من یک ستون فولادی سرد نورد با دو نوع مشخصات مصالح مختلف، مربوط به گوشه و قسمت مسطح مدل کرده ام ، که مصالح مربوط به گوشه تردتر است.

هنگام تحلیل مدل با دادن یک مقدار جابجایی اولیه، آنالیز تا یک مقدار بار به شکل صعودی پیشرفته و بدون نمایش حالت نزولی و شکل کمانش متوقف میشود.

میشه بفرمایید مشکل از کجاست و چگونه میشه مانع توقف آنالیز شد و کاهش مقاومت و نحوه کمانش را مشاهده کرد؟

افزایش جابجایی یا نیرو تاثیر نداشت!

با سپاس فراوان

فایل ضمیمه
پذیرفته شد
0
0

سلام . برای اینکه شما اثر کمانش رو تو مدلتون ببینید و اونو مدل کنید دو راه دارید :

  1. استفاده از استپ static, riks
  2. استفاده از استپ buckle و پس از اون استفاده از dynamic,explicit

البته شما به نظرم باید راه دوم رو بری . بر اینکار اول باید با در نظر گرفتن همون بارها و شرایط تکیه گاهی یه آنالیز buckle انجام بدید و بعد با مود های کمانشی که به عنوان خروجی میگیرید یه آنالیز با همون شرایط قبلی ولی با dynamic,explicit انجام بدی . در واقع اینطوری شما به سازه نقص اولیه دادی . اینطوری فرآیند پس کمانش و اون بحث دیدن نمودار نیروی موردنظر کاملا بدست میاد . اگر یک مساله رو بدون نقص اولیه حل کنید ، صرفا سازه له میشه و buckle نمیکنه .

  • fasihi
    سلام شما صحیح میفرمایید، منم همین راه رو میرم ولی مشکل من اینه که در این یک مورد خاص نمیدونم در مصالح گوشه چه خصلتی وجود داره که اصلا به هیچ وجه آنالیز تا انتها ادامه پیدا نمیکنه و اصلا حالت برگشت و افتی در نمودار و کمانشی در مقطع بوجود نمیاد به طوری که در تصاویر ارسالی مشاهده میفرمایید شما نکته ا به نظرتان نمیرسد؟
  • mirzabozorg
    سلام . تو یه پرسش جدید ، اطلاعات دقیق تری از مدلتون شامل جنس مواد ، شرایط مرزی ، بارگذاری ها ، المان مورد استفاده ، مود های کمانش استفاده شده برای اعمال عیب و ضرایبشون و عکس هایی از کانتور جابجایی در مدل بذارید تا بهتر بتونیم مشکل رو پیدا کنیم . با اطلاعاتی که تا اینجا از مدلتون ذکر کردید ، نکته دیگه ای نمیشه گفت .
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics
00روز -12ساعت -23دقیقه -15ثانیه

تخفیف 40 درصدی به مناسبت حلول ماه رمضان

کد تخفیف ramezan1400

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور