لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

0
0

سلام و پوزش بخاطر سوالات متعددم

پیرو سوال قبلی که در مورد حرارت ازتون پرسیدم نکته ای رو گفتید که دو سوال دیگه برام پیش اومد!!

اول اینکه فرمودید برای اینکه نتایج انالیز کوپل حرارت در استپ فرکانس تاثیر داشته باشد باید nlgeom رو فعال کنم حالا میخواستم بپرسم همیشه همینطوره یا فقط در مورد این مساله خاص؟ مثلا اگر بخوام دو تحلیل استاتیکی پشت سر هم انجام بدم حتما باید nlgeom فعال باشه که در تحلیل دوم نتایج ادامه پیدا کنه؟ با توجه به این که مصالح الاستیک تعریف شده اند

دوم این که اگر بعد از تحلیل کوپل حرارت بخوام تحلیل استاتیکی تحت یه بار مکانیکی انجام بدم نتایجم (تنش ها و تغییر شکل ها) درست هست یا حتما کل بارگذاری باید تو همون استپ اول انجام بشن؟

خیلی ممنون

0
0

سلام . برای پرسیدن سوال در بخش پرسش و پاسخ، روی تعداد سوال محدودیتی وجود نداره . منتها سوالات باید بر طبق راهنمای پرسش و پاسخ باشند وگرنه حذف میشن. در ارتباط با سوالاتتون :

  1. شما سعی کنید که در هر انالیزی که گزینه nlgeom یا مشابهش وجود داره اونو فعال کنید تا انالیز غیر خطی بشه و دقت مربوطه حفظ بشه . در چند مورد توی هلپ اباکوس به صورت صریح بهش اشاره شده ولی در بقیه موارد برای سرایت جواب ها از یک استپ به استپ دیگه حرفی زده نشده . در این موارد شما باید محافظه کارانه عمل کنید و این تیک رو بزنید.
  2. نحوه تنظیم انالیز های multi step analysis ، کاملا بستگی به فیزیک مساله داره. من یه مثال میزنم : در خمکاری برخی جسم ها، اول اونا را تا یه دمایی گرم میکنن که بهش فرایند preheating میگن و بعد بار مکانیکی اصلی رو روش اعمال میکنن. برای شبیه سازی این فرایند شما باید دو تا استپ در نظر بگیرین . تو استپ اول بار حرارتی به سازه اعمال میشه که باعث افزایش دما و تغییر سختی سازه میشه. در استپ دوم هم بار اصلی باید وارد بشه . منتها فرایند اعمال بار حرارتی باید توی استپ دوم متوقف بشه . با استفاده از پنجره های manager مثل load manager یا boundary condition manager می تونید این مورد را به طور کامل کنترل کنید.
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور