محتوای دوره آباکوس مقدماتی

نرم افزار آباکوس یکی از انواع نرم افزار هایی است که از تکنیک المان محدود برای حل مسایل مکانیک جامدات استفاده میکند. این نرم افزار هم در پروژه های صنعتی و هم در پژوهش های دانشگاهی به وفور مورد استفاده قرار میگیرد. نکته قابل توجه، قدرت بالای این نرم افزار در انجام تحلیل های غیرخطی نظیر تحلیل اسیب و تماس است . با گذراندن دوره آباکوس مقدماتی که به صورت پروژه محور برگزار می گردد، شما با انواع شبیه سازی هایی که پایه های مبدل شدن به یک کاربر حرفه ای آباکوس را می سازند، آشنا شده و آنها را فرا میگیرید.

در ادامه لیست موضوعات مورد بحث در دوره مقدماتی اباکوس به همراه توضیح مختصری درباره هر یک آورده شده است:

۱) مقدمه ای بر المان محدود

اباکوس یک نرم افزار تحلیلی است که از تکنیک المان محدود برای حل مسایل استفاده می کند. داشتن شناخت نسبی از تئوری المان محدود یکی از لازمه های کار با نرم افزار آباکوس است. در این بخش، تئوری المان محدود به همراه نکات عملیاتی آن در نرم افزار آباکوس ارایه می گردد.

۲) آشنایی با فضای کلی نرم افزار اباکوس

اباکوس یک نرم افزار گسترده است و در هر یک از ماژول های آن تنظیمات و گزینه های زیادی وجود دارد. در اولین جلسه این دوره، نگاهی گذرا به کلیه ماژول های آباکوس می شود و نحوه استفاده از هلپ آباکوس نیز آموزش داده می شود.

۳) تحلیل استاتیکی

می توان گفت که یکی از متداول ترین کاربرد های اباکوس در تحلیل استاتیکی خطی و غیرخطی است. در این بخش نکات مربوط به انجام انواع تحلیل های استاتیکی ارایه می شود.

۴) آشنایی با انواع المان ها در آباکوس

در آباکوس طیف وسیعی از المان ها وجود دارد. هر یک از حلگر های آباکوس کتابخانه المان مخصوص به خود را دارند. در این بخش ضمن معرفی انواع المان های آباکوس، مساله ای یکبار با استفاده از المان های پوسته و یکبار با استفاده از المان های توپر حل می شود و نتایج بدست آمده با هم مقایسه می شوند.

۵) تحلیل تماسی به صورت استاتیکی و دینامیکی

هر دو حلگر های اباکوس، قابلیت های فراوانی در انجام تحلیل های تماسی دارند. در این دوره مثال هایی از تحلیل تماسی با استفاده از هر یک از حلگر های آباکوس ارایه می شود.

۶) مش بندی و پارتیشن بندی

مش مناسب اثر مستقیمی بر روی سرعت، صحت و دقت حل دارد. در حقیقت درستی تحلیل المان محدود به مش استفاده شده بستگی دارد. در این بخش، مجموعه ای از هندسه ها بررسی شده و به روش های مختلفی مش زده می شوند. در این بین انواع ابزارهای مش بندی در آباکوس اموزش داده می شود.

۷) خروجی گرفتن از آباکوس

بعد از تکمیل شدن job، شما باید بتوانید خروجی مورد نظر خود را از اباکوس بگیرید. در این بخش ضمن بیان نکاتی در باب حوزه پلاستیسیته، نحوه اخذ انواع خروجی ها و کار با ابزارهای ماژول ویژوالیزیشن آموزش داده می شود.

۸) تحلیل دینامیکی در آباکوس

اباکوس قابلیت های بی نظیری در حوزه تحلیل های دینامیکی دارد. در این دوره، مثال هایی از تحلیل دینامیکی در آباکوس آموزش داده می شود.

۹) آشنایی با انواع روش های کدنویسی در آباکوس و آموزش اصلاح کیورد ها در آباکوس

در آباکوس سه روش کلی کدنویسی وجود دارد. در این بخش، هر سه این روش ها مورد بررسی قرار گرفته و از این بین، روش اصلاح کیوورد، بطور کامل آموزش داده می شود.

۱۰) تحلیل شبه استاتیکی

یکی از قابلیت های مهم اباکوس در این است که شما می توانید از استپ هایی نظیر dynamic implicit و dynamic explicit که ذاتا برای تحلیل های دینامیکی مورد استفاده قرار میگیرند، برای تحلیل های استاتیکی و شبه استاتیکی نیز استفاده نمایید. در این بخش با ذکر یک مثال، این تکنیک مهم آموزش داده می شود.

۱۱) نحوه اعمال آسیب و انجام تحلیل شامل حذف المان

یکی از مهمترین قابلیت های اباکوس در تحلیل مناسب آسیب و حذف المان می باشد. در این بخش، ضمن آشنایی با فرمولاسیون آسیب، مثالی از نحوه اعمال حذف المان در آباکوس آموزش داده می شود.

مدت زمان دوره: ۲۴ ساعت

مدرس: امیرحسین میرزابزرگ

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محل برگزاری کلاس ها، هزینه دوره و سایر موارد، از طریق تلگرام یا واتس اپ با شماره ۰۹۳۵۱۳۲۴۰۱۳ ارتباط برقرار کنید.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

مشاوره برای انتخاب محصولات، سفارش پروژه و تدریس خصوصی

آی دی تلگرام: Amirhossein_mirzabozorg
تلفن: ۰۹۳۵۱۳۲۴۰۱۳ (مهندس میرزابزرگ)


پشتیبانی سایت و مشکلات ثبت نام خرید و پرداخت

آی دی تلگرام: hmdrzo
ایمیل: [email protected]

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور