لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

0
0

ممنون از وقتی که گذاشتين و جواب دادين . . .

می خواستم بپرسم که آیا اگر توو step استاتیک ، دامنه ی بار گذاری رو بر حسب زمان ، به صورت یک بار دینامیکی تعریف کنیم . . . مثلا در صفر ، صفر و در 0.01، 1000 و دوباره در 0.02 ، صفر ، آیا اباکوس این نوع بار گذاری رو با توجه به بازه ی کم اعمالش ، دینامیکی تشخیص نميده ؟ و توو این حالت اثرات اينرسي رو لحاظ نمی کنه به صورت default ؟

سوال دیگه هم اینه که آیا اگر step مون از نوع explicit باشه ، ولی بار گذاری در بازه ی طولانی ای شبیه بارگذاريهاي استاتيکي اعمال بشه ، آیا باز هم اباکوس اون اثرات اينرسي رو لحاظ می کنه ؟

0
0

سلام . سوالتون خیلی خوب و مفهومی هست . به صورت بخش بخش به سوالتون جواب میدم :

  1. به نظرم اول باید تعریف درستی از مساله دینامیکی داشته باشیم : مساله ای دینامیکی است که در اون مقادیر سرعت و شتاب بالا باشه و یا اثرات نیروی اینرسی و انرژی جنبشی مهم باشن . در واقع تو انالیز دینامیکی حتما باید جرم یا چگالی تعریف بشه تا مساله بتونه حل بشه .
  2. از اونجایی که تو تحلیل با  استپ static/general نیازی به تعریف چگالی و جرم نقطه ای نیست ، لذا این انالیز کلا نمی تونه اثرات دینامیکی رو لحاظ کنه چون ذاتا برای حل مسایل استاتیکی و شبه استاتیکی توسعه داده شده . شما اگر امپلیتود بارگذاریت رو هم اونطوری تعریف کنی و حتی چگالی هم به سیستم بدی، منحنی مربوطه اعمال میشه ولی اثرات دینامیکی دیده نخواهد شد.
  3. در حالت استفاده از حلگر اکسپلیسیت با مدت زمان طولانی ، اثر نیرو های اینرسی و انرژی جنبشی بسیار کم میشه و دقت حل به صورت شبه استاتیکی زیاد میشه . این تکنیک یکی از راههای انجام انالیز های استاتیکی و شبه استاتیکی در اباکوس هستش و تو رفع خطای too many attempt هم زیاد استفاده میشه . در این خصوص توی ویدیو تحلیل استاتیکی و شبه استاتیکی با حلگر اکسپلیسیت بطور کامل صحبت شده.
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور