لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

0
0

با سلام

من یک تست کشش با نرم افزار انجام دادم .حال در قسمت result برای گرفتن خروجی (نمودار تنش و کرنش)در قسمت odbبا استفاده از انتخاب( s(misesو(peeq(equivalent plastic strain نمودار تنش و کرنش را رسم کردم.آیا این نمودار.نمودار تنش و کرنش واقعی است یا مهندسی؟اگر جواب مهندسی است برای تبدیل نمودار مهندسی به واقعی باید آیا از فرمول های تبدیل استفاده کرد؟ممنون

0
0

سلام

برای به دست آوردن نمودار تنش-کرنش می بایستی مقادیری رو از شبیه سازی استخراج کنید که در تست حقیقی اندازه گیری می شود که عبارتند از تغییر طول نمونه و نیروی عکس العمل در دو سر آن. در غیر اینصورت نمودار شما با نموداری که از تست کشش حاصل می شود متفاوت خواهد بود. نموداری که از این روش حاصل می شود مهندسی است و شما می توانید با استفاده از روابط اون رو به حقیقی تبدیل کنید.

0
0

سلام . شما باید نمودار تنش بر حسب کرنش که همون s-mise بر حسب peeq میشه رو در نقطه انتگرال گیری المان های وسط نمونتون رسم کنید . در این صورت نمودار تنش-کرنش حقیقی رو بدست اوردین . کلا نرم افزار اباکوس چیزی که به عنوان وروردی می خواد و چیزی که به عنوان خروجی تحویل میده همواره نمودار تنش-کرنش حقیقی هستش. نمودار تنش کرنش-مهندسی همون نموداریه که از تست کشش بدست میاد .

نمایش 2 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

برای اطلاع از «کد های تخفیف» به کانال تلگرام فمکس مراجعه کنید.

@FEMEX

بازیابی رمز عبور