لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

0
0

سلام و خسته نباشيد

چطوري ميشه برخودد يك گلوله به يك تكه لاستيك مدل سازي نمود؟ گلوله از لاستيك عبور ميكند.پارامتر هاي مصالح لاستيك از قبيل  هايپر الاستيك و اثر مولينز را دارم. ايا ميشه با همين پرامتر ها اين كارو انجام داد؟ ايا ميشه المان به كرنش نهايي برسه حذف بشه ؟ يا راهي واسه اين تحليل وجود داره. نتايجي كه ميخواهم سرعت قبل از برخورد و بعد از عبور از تكه لاستيك ميباشد. چطور ميتونم اين اناليز انجام بدم

سپاس فراوان

0
0

سلام. توی این شبیه سازی، رد شدن گلوله از لاستیک سبب پاره شدن لاستیک می شه . برای مدل سازی پاره شدن باید رفتار اسیب مدل بشه . با استفاده از گزینه های توی ماژول پراپرتی، رفتار هایپرالاستیک قابل تعریف هست . اما این رفتار با خودش اسیب نداره . اگر بخواید رفتار اسیب هایپرالاستیک رو تو مدلتون داشته باشید، باید سابروتین بنویسید و باید از یکی از سابروتین های umat یا vumat استفاده کنید. این نوع فرایند های برخورد رو با استفاده از استپ dynamic, explicit که حلگرش abaqus/explicit هست، حل میکنن. پس شما فقط می تونید از vumat استفاده کنید. در اینده نزدیک، اموزش این سابروتین بر روی سایت قرار میگیره اما اگر زمان کم دارید، می تونید اموزش سابروتین umat رو تهیه کنید و بعد از یادگیری umat ، خودتون سراغ vumat برید چون کدنویسی تحت vumat از umat ساده تره و کسی که umat رو بلده، با یذره وقت گذاشتن، می تونه تحت vumat هم کد بزنه .

همچنین در دوره آنلاین آباکوس پیشرفته، در جلسات سوم و چهارم در رابطه با نحوه تعریف مواد هایپرالاستیک و کالیبراسیون رفتار آنها به همراه ذکر مثال توضیحات کاملی ارایه شده است که در صورت تمایل، با ارسال پیام به تلگرام یا واتس اپ شماره 09351324013، بدون نیاز به تهیه کل دوره، می توانید ویدیو مرتبط با جلسات نامبرده را تهیه نمایید.

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

برای اطلاع از «کد های تخفیف» به کانال تلگرام فمکس مراجعه کنید.

@FEMEX

بازیابی رمز عبور