لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

پاسخ داده شد
0
0

سلام. من برای مش زنی یک مدل سه بعدی سطح مقطعش رو مش زدم و بعد میخوام با استفاده از swept اون رو در سه بعد تکثیر کنم. اما موقع swept نرم افزار بهم ارور inverted element میده و نمیتونه مش بزنه. مش سطح مقطع رو از نوع mapped زدم و به چند ناحیه با اندازه های خیلی متفاوت تقسیم شده.

میخواستم ببینم دلیل این ارور چیه و چه راه حلی رو براش پیشنهاد میکنین؟

ممنون

پذیرفته شد
0
1

سلام

این مشکل معمولا وقتی به وجود میاد که کیفیت مش شما پایین و نسبت طول به عرض اون خیلی بالا باشه. از اون جا که با وجود structured بودن مش شما، هنوز این مشکل رو دارین، احتمالا از المان های خیلی تیز استفاده کردین و این دقت محاسبات رو پایین میاره و بهتره نسبت طول و عرض المان ها رو اصلاح کنین. البته اگر بتونین بجای در تماس قرار دادن المان های ریز و درشت، از شرط مرزی در بین اونها استفاده کنین و یا یکی از ابعاد مسأله رو در حل کاهش بدین، در زمان و حجم محاسبات صرفه جویی زیادی خواهد شد.

  • rosa1992
    سلام. ممنون از پاسختون. من طبق گفته شما، تعداد المان ها رو در جهتی که تیز بودن زیاد کردم. اما چند تا مشکل وجود داره. اول اینکه با وجود افزایش تعداد المان ها، اون error مربوط به inverted element رفع نشد و هنوز وجود داره. علاوه بر این تعداد مش در این حالت خیلی بالا رفته و به حدود یک میلیون رسیده و من سیستم و حافظه مورد نیاز برای حل این دستگاه رو ندارم. در مورد استفاده از شرط مرزی، باید بگم واقعا نیاز هست که همه domainها در محدوده حل وجود داشته باشن. من متوجه شدم وقتی تعداد المان ها رو در جهتی که المانها زیاد هستن(گرادیان بالا) از یک مقدار خاصی بیشتر میکنم این ارور رو میگیرم و این مشکل مستقل از تعداد المان ها در جهت عمود بر اونه(جهت با المان و گرادیان کم). یعنی در مش های بزرگتر از یک حدی، دیگه اون ارور رو نمیگیرم. اما اون تعداد مش برای حل کافی نیست. ممنون میشم اگه باز هم راهنماییم کنین.
  • mehrdad.roustaei
    سلام من چند تا پیشنهاد برای رفع مشکلتون میکنم اینها رو انجام بدین ببینین کدوم یکی کمک میکنه. 1. در زیر شاخه Form Union از شاخه Geometry، مقدار relative tolerance رو کاهش بدین، به صورتی که از اندازه کوچکترین المانتون کمتر باشه. 2.هندستون رو به طریق دیگه ای رسم کنین. یعنی بعنوان مثال از یه ابزار دیگه برای رسمش استفاده کنین. 3.هندسه رو به بخش های کوچکتر تقسیم بندی کنین و هر بخش رو جدا مش زنی کنین. مثلا اگر کل مش رو swep میکنین، بجاش چند سطح مقطع رو مش سطحی بزنین و هر کدوم رو جداگونه swept کنین. سپاس
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور