لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

0
0

سلام

متوجه شدم که برای محاسبه استحکام نهایی فشاری ورق ها(سازه ورقه ای تقویت شده یا نشده) بایستی در دو مرحله مدلسازی  و تحلیل انجام گردد.

مرحله اول برای محاسبه مقادیر ویژه مدل که توسط تحلیل کمانش قابل محاسبه میباشد.

در مرحله دوم- نتایج بخش اول-به نوعی به عنوان نقوص اولیه هندسی به مدل اعمال گردیده و مدل جدید تحت بارگذاری مورد نظر (معمولا تحت بار درون صفحه ای) تحلیل میگردد.

سوال

1-آیا برای محاسبه بار کمانشی و رفتار پس کمانشی ورق – انجام تحلیل کمانشی لازم لست؟

2-مثالهای موجود – معمولا برای محاسبه رفتار کمانشی از تحلیل ریکس(RIKS) بهره برده اند.آیا این یک الزام است یا میتوان بجای آن از روشهای صریح و یا ضمنی نیز استفاده نمود؟

3- در استپ ، در بخش OTHER، قسمتی هست که برای معرفی منطقه کانلا پلاستیک شده ،کادری برای معرفی REGION را نشان داده است.این کادر حاوی چه نوع اطلاعاتی است و چگونه باید این REGION  را تعریف کرد؟

ممنون میشم این سوالات را پاسخ بدهید.

0
0

سلام .

  1. بله لازمه . اول یه استپ buckle باید بزارید تا مود های کمانش توش بدست بیاد و بعدش اونو به عنوان ورودی یک استپ dynamic,explicit در نظر بگیرید .
  2. از استپ static,riks هم میشه استفاده کرد . فرقی با روشی که در مورد قبلی گفتم نداره . اگر از ریکس استفاده کنید ، فقط کافیه از خودش استفاده کنید و نیازی به استفاده از 2 تا استپ نیست .
  3. با این مورد هم کار نکردم . ولی احتمالا یه شرط برا ناپایداری هست که شما می تونید به صورت optional ازش استفاده کنید

کلا این بحث کمانش و مخصوصا پس کمانش خیلی بحث مهم ، عمیقی هست که در دانشگاه اصلا بهش توجه نمیشه .در صورتی که اهمیتی کمتر از بحث های ارتعاشاتی نداره .

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics
00روز -12ساعت -27دقیقه -47ثانیه

تخفیف 40 درصدی به مناسبت حلول ماه رمضان

کد تخفیف ramezan1400

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور