لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

0
0

با سلام و وقت بخیر

من میخوام یک سازه رو با فونداسیون و خاک زیرش مدل کنم و فعلا فقط آنالیز فرکانس انجام بدم. می خواستم در این مورد دو سوال بپرسم ازتون

سوال اول اینکه تو مدلسازی خاک برای این که شرایط نیمه بینهایت لحاظ بشه چیکار میشه کرد؟ از ویسکوز باندری استفاده بشه بهتره یا راه ساده تری هست؟ (اصلا برای این آنالیز شرایط نیمه بینهایت خاک باید لحاظ بشه یا خیر؟)

سوال دوم اینکه بین فونداسیون و خاک از کدوم اندرکنش بهتره استفاده بشه؟

با تشکر فراوان

0
0

سلام .

پاسخ سوال 1 : در برخی از تحلیل ها ، برای اخرین لایه خاک ، از المان های بی نهایت استفاده میشه . این موضوع قبلن توی پرسش و پاسخ ها بررسی شده . به سوال شرایط مرزی ازاد و نحوه اعمال مرز نامحدود در آباکوس مراجعه کنید . البته از نظر من اعمال این شرط تو مساله شما نیازی نیست  فقط کافیه که یه مقدار خاک در اطراف فوندانسیون سازه مدل بشن و اطراف این لایه خال هم شرط مرزی گیردار در نظر گرفته بشه .

پاسخ سوال 2 : اگر در واقعیت و فیزیک مساله ، این دو یجوری در کنار هم قرار میگیرن که کاملا یکپارچه میشن ، از قید tie باید استفاده بشه (که من فکر نمیکنم اینطوری باشه) . اما اگر امکان لغزش نسبی بینشون وجود داره باید بینشون تماس از نوع hard contact برقرار بشه و فرمولاسیون حل تماس هم روی small sliding قرار داده بشه (فک کنم این باید استفاده بشه ).

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور