لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

0
0
سلام
اگر بخواهیم اثر ضربه را روی سازه گلوگه ناشی از شلیک شدن آن توسط اسلحه ببینم (مثلل کانتور ننش، تغییر شکل، استحکام شکست و…) نحوه مدلسازی و تحلیل چه تفاوت هایی با مسائل عمومی ضربه خواهد داشت؟
توضیح بیشتر:
در مسائل ضربه و برخورد عموما نیاز است به حضور دو جسم و تعریف جفت های تماسی و تعریف نوع تماس بین ان ها. حال
اگر نخواهیم اسلحه را در نرم افزار مدل کنیم ( به دلیل پیچیدگی ساختار اسحله و ..) و تنها با مدل کردن سازه گلوله به جواب برسیم، چه تفاوت هایی را باید در مراحل آنالیز و در ماژول ها اعمال کرد؟
سوال دیگه اینکه چرا در آباکوس میشه سرعت اولیه برای پرتابه تعریف کرد ولی شتاب اولیه خیر. شتاب اولیه را چگونه باید تعریف کنیم؟
با تشکر
0
0

سلام . اگر شما بخواید گلوله ای که در حال شلیک شدن از اسلحه هست رو تحلیل تنش کنید ، هیچ راهی به جز مدل کردن قسمت داخلی لوله اسلحه( و مثلا اجزای داخلی اون مثل خان ها) ندارید . در این حالت باید با تعریف تماس و جفت های تماسی عمل کنید . البته این آنالیز یک آنالیز ضربه حساب نمیشه . مساله برخورد گلوله به زره یک مساله ضربه هست . مساله شما صرفا یک مساله تحلیل سایش متقابل هستش که مثل رزوه میمونه ولی در سرعت بالا اتفاق میفته. در مورد شتاب اولیه هم باید بگم که شما با اعمال نیرو می تونید همون شتاب رو مدل کنید و مشکلی وجود ندارد . اصلا چیزی به اسم شتاب اولیه بی معنا هستش چون میشه با نیرو ایجادش کرد . حتی در مسایل تحلیلی توی دانشگاه و درس هایی مثل دینامیک و ارتعاشات هم شرط شتاب اولیه نداریم .

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور