لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

پاسخ داده شد
0
0

سلام

چطوری میشه یک ستون بتنی که تحت بار سیکلیک یا جانبی هست رو …

شکست و ترک بتن رو ببینیم

و همینطور ناحیه ی پلاستیک بتن و میلگرد چه جوری بدست میاد

ممنون از شما

 

پذیرفته شد
0
0

سلام . ببینید من به سوال شما از یه مقدار عقب تر جواب میدم : در واقع برای بررسی ایجاد آسیب در سازه دو دیدگاه متفاوت وجود دارد :

  1. دیدگاه اول دیدگاه سنتی بر اساس مکانیک شکست هستش که در اون شما باید یه ترک اولیه تو سازه بزارین و بعد بر اثر بارگذاری اون ترک بزرگ میشه و رشد میکنه
  2. دیدگاه دوم که یه مقدار جدید تر و دقیق تر هست بر مبنای اعمال مدل آسیب در ماده هستش . در این حالت شما بدون در نظر گرفتن ترک اولیه و استفاده از معادلات مکانیک شکست ، آسیب رو تو مدل رفتاری ماده لحاظ میکنی به شکلی که با اعمال بارگذاری آروم آروم یه سری از المان ها دچار degradation میشن و بعد از اینکه به آسیب کامل رسیدن از مدل حذف میشن . حذف شدن اونها از مدل به منزله رشد ترک هستش .

تفاوت دو روش در این هستش که در روش دوم بدون استفاده از مکانیک شکست (fracture mechanics) شما آسیب رو در نظر گرفتی . در صنایعی که درشون NDT ( تست غیر مخرب برای شناسایی ترک ها ) وجود نداره و شما از طول ترک اولیه و محل اون بی اطلاع هستی ، باید از روش دوم استفاده کرد . حالا شما باید ببینی که کدوم استراتژی مدل سازی رو میخوای استفاده کنی . توی اباکوس میشه هر دو تا استراتژی رو به خوبی پیاده کرد .

  • ramezani
    سلام. برای روش دوم آیا باید از استپ direct cyclic استفاده کرد؟ و این خاصیت که با بارگذاری مداوم روی قطعه در ناحیه الاستیک (یا پلاستیک)، کم کم damage رخ بده، کجای آباکوس وارد میشه؟ باتشکر
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور