لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

0
0

با سلام. خسته نباشید.

زمانی که تحلیل استاتیکی انجام میشه time period  چه تاثیری واسه نتایج داره؟ یعنی در حالت استاتیکی زمان زیاد تاثیری نداره. اگر مقدار time period از حالت پیش فرض که 1 هست کمتر یا بیشتر بزاریم تاثیری تو نتایج خواهد گذاشت؟

0
0

سلام . این نکته کاملا بستگی داره به انالیزی که دارید انجام میدید . به طور کلی دو دسته از انالیز ها با استفاده از این استپ بررسی میشن :

  1. مسایلی که ذاتا استاتیکی هستن مثل محاسبه تغییر شکل و جابجایی یک ستون بتنی تحت وزن خودش . تو این مساله مقدار time period اصلا مهم نیست که چقدره . تو این حالت تنها زمان برای کنترل کردن انالیز و پیشبرد مساله به صورت نمو به نمو و اعمال بارگذاری ها به صورت incremental استفاده میشه . تو این مساله شما مقدار time period رو چه 1 بزارید و چه 1e-5 بزارید ، هیچ فرقی نمیکنه و جواب نهایی یکی خواهد بود.
  2. انالیز هایی که در اونها یک فرایند به صورت اهسته و شبه استاتیکی انجام میشه مثل فرایند های تست کشش ، تست خمش 3 نقطه ای و فرایند شکل دهی اکستروژن . تو این مسایل سرعت و شتاب وجود داره ولی مقدارشون خیلی کمه بخاطر همین همچنان میشه از این استپ برای حل مساله استفاده کرد . اما تو این حالت یک فرایند در حال انجامه که توش زمان بندی وجود داره مثلا تست کشش به مدت 5 ثانیه طول میکشه . در این حالت شما هم باید مقدار time period رو برابر 5 ثانیه بگیرید و اینجا دیگه زمان معنی میده و فقط برای کنترل حل به صورت incremental نیست .
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

کانال تلگرام فمکس

@FEMEX

بازیابی رمز عبور