لطفا پیش از استفاده از این بخش راهنمای پرسش و پاسخ را مطالعه فرمایید.

0
0

با سلام

می خواستم دو سوال در مورد آنالیز فرکانس از حضورتون بپرسم

سوال 1- من یک سازه رو با فونداسیون و آرماتورهای آن مدل کردم اما وقتی ران می کنم نرم افزار ارور میده که تصویرشو براتون ارسال کردم ولی وقتی آرماتورهارو ساپرس میکنم ارور برطرف میشه! این در حالیه که اگر انالیز استاتیکی انجام بدم هیچ مشکلی پیش نمیاد. می خواستم بدونم مشکل از کجاست؟

توضیح: سفره های شبکه آرماتور جداگانه ترسیم و در کنار هم قرار گرفته اند (merge نشده اند) سپس با قید embed به فونداسیون متصل شده اند

سوال 2- بعد از تحلیل فرکانس نرم افزار مثلا 20 مود از سازه رو میده می خواستم بپرسم اگر مثلا فقط مودهای 1 و 5 و 15 را لازم داشته باشیم برای ادامه کار راهی هست که بشه بقیه مود هارو حذف کرد؟

با تشکر فراوان

فایل ضمیمه
0
0

سلام . به سوالتتون جداگانه پاسخ میدم :

  1. احتمالا علت این خطا این است که در حضور ارماتور های مدفون شده در جسم ، انالیز فرکانسی قابل انجام نیست . به منظور چک کردن و مطمین شدن از این مساله ، شما یه مدل بسیار ساده دارای ارماتور های مدفون شده را بسازید و این تحلیل را بر روی آن انجام دهید . در صورتی که آنالیز انجام شود یعنی مدل اولیه شما مشکل دارد . اما اگر مدل دوم هم با همین خطا مواجه شود ، این بدان معنا است که احتمالا آباکوس فاقد قابلیت تحلیل مدل هایی با اندرکنش مدفون سازی است .
  2. بر اساس موارد عنوان شده در هلپ ، در بازه فرکانسی که می خواهید تحلیل روی آن انجام شود ، با افزایش تعداد مود های درخواستی شما ، دقت شبیه سازی افزایش پیدا می کند . البته راه هایی برای چک کردن کفایت تعداد مود های درخواستی وجود دارد . برای اطلاعات بیشتر در این زمینه ، مسیر زیر را دنبال کنید :

getting started with abaqus / 7 linear dynamics / 7.6 example

 

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا ابتدا

© FEMEX Group All Rights Reserved

Heap | Mobile and Web Analytics

برای اطلاع از «کد های تخفیف» به کانال تلگرام فمکس مراجعه کنید.

@FEMEX

بازیابی رمز عبور